Fotbalisté Sevilly porazili Dněpropetrovsk a obhájili vítězství v Evropské lize

Evropská liga má stejného vítěze jako vloni. Fotbalisté španělské Sevilly porazili ve finálovém utkání Dněpropetrovsk 3:2 a obhájili loňský triumf. O vítězství rozhodl v 73. minutě svým druhým gólem v utkání Carlos Bacca.

Fotbalisté Sevilly se radují s pohárem pro vítěze Evropské ligy

Fotbalisté Sevilly se radují s pohárem pro vítěze Evropské ligy | Zdroj: Reuters

Zápas přitom začal mnohem lépe pro ukrajinský tým. Po rychlém protiútoku posadil Matheus míč na hlavu Kaliniče, který první šanci hned proměnil.

Další minuty ale patřily Seville. Vytvořila si velkou územní převahu a bylo jen otázkou času, kdy přijde vyrovnávací branka. Blízko k ní měl především kapitán Reyes, ale míč po jeho střele těsně minul branku.

Ve 28. minutě si naskočil na centr v pokutovém území Krychowiak a vyrovnal. Hned za tři minuty poslal Reyes krásnou přihrávkou za obranu do samostatného úniku Baccu. Ten obešel i brankáře a pohodlně poslal míč do sítě.

V závěru prvního poločasu se osmělil i Dněpropetrovsk. A nakonec se dočkal odměny v podobě vyrovnání. Střelou přes zeď z přímého kopu překonal Rica Rotan.

Ve druhém poločase už padl pouze jeden gól a postaral se o něj opět Bacca. A stejně jako v prvním případě se dostal za obranu soupeře a sám před brankářem nezaváhal.

Sevilla tak dokázala obhájit vítězství v Evropské lize a pro příští rok se podle nového pravidla automaticky kvalifikovala přímo do Ligy mistrů.

Smutní fotbalisté Dněpropetrovsku po prohranném finále Evropské ligy | Foto: ČTK/AP

Finále fotbalové Evropské ligy ve Varšavě:

Dněpr Dněpropetrovsk - FC Sevilla 2:3 (2:2)
Branky: 7. Kalinič, 44. Rotan - 31. a 73. Bacca, 28. Krychowiak. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Kankava, Kalinič, Bezus, Rotan, Léo Matos - Krychowiak, Carrico, Bacca. Diváci: 56.000.
Dněpropetrovsk: Bojko - Fedeckij, Douglas, Čeberjačko, Léo Matos - Kankava (85. Šachov), Fedorčuk (68. Bezus) - Matheus, Rotan, Konopljanka - Kalinič (78. Selezňov). Trenér: Markevič.
Sevilla: Rico - A. Vidal, Carrico, Kolodziejczak, Trémoulinas - Mbia, Krychowiak - Reyes (58. Coke), Banega (89. Iborra), Vitolo - Bacca (82. Gameiro). Trenér: Emery.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít