Fotbalisté Slavie konečně zvítězili, Plzeň zase ztratila

Slávisté ukončili pětizápasovou sérii bez tříbodového zisku. V devátém kole fotbalové Gambrinus ligy zdolali Olomouc gólem Trubily 1:0. Naopak Plzeň stále klopýtá, s posledním Baníkem pouze remizovala 1:1. Mladá Boleslav vyhrála v Teplicích 3:1 a souboj Hradce Králové s Českými Budějovicemi branku nepřinesl.

Trenér Slavie Michal Petrouš

Trenér Slavie Michal Petrouš | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 44. Trubila. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Hájek. ŽK: Milutinovič, Hloušek, Latka - Rossi. ČK: 87. Paprčiak (Slavia). Diváci: 5287.

Jediným útokem, který se v celém zápase ujal, byl ten ze 44. minuty. Už podruhé v utkání pálil ze slibné pozice Trubila, tentokrát mu nikdo z Hanáků nohu do střely nevložil, a míč tak skončil přesně u vzdálenější tyče. Pro domácí to byla první branka po 388 minutách.

Po změně stran byl u dvou šancí sešívaných Nitrianský. Nejdříve nacentroval na Pospěcha, ten měl ovšem potíže se zpracováním a pak zamířil vedle, poté dostal Nitrianský výtečnou přihrávku od Milutinoviče do sóla, které ale zakončil střelou do gólmana Zlámala. I hosté byli aktivní směrem dopředu, především Heinz, ale oba jeho nebezpečné pokusy výborně vyrazil brankář Čontofalský.

Závěrečný tlak Sigmy ještě umocnilo vyloučení střídajícího slávisty Paprčiaka, který obdržel v 87. minutě červenou kartu bez předchozího napomínání za šlapák na Koutného. Sešívaní už si však nejtěsnější výhru pohlídali.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Jarolím, Milutinovič (72. Koreš), Hurka (90. Vlček), Trubila - Pospěch (83. Paprčiak). Trenér: Petrouš.

Olomouc: Zlámal - Koutný, Kučera (59. Janotka), Škerle, Vepřek - Hořava, Rossi, Navrátil (73. Schulmeister) - Heinz - Varadi (54. Přikryl), Petr. Trenér: Psotka.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 17. Jiráček - 35. Svěrkoš. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vyslužil. ŽK: Cverna, Pietrzkiewicz, Lukeš (všichni Ostrava). Diváci: 6085.

I když mluvil kouč Plzně Pavel Vrba o tom, že by proti Ostravě mohl sestavou zamíchat, aby si opory odpočinuly, nakonec udělal oproti tradiční jedenáctce jen dvě změny. Jenže tým, který ve středu statečně vzdoroval AC Milán, si s posledním celkem Gambrinus ligy poradit nedokázal.

Viktoriáni sice byli aktivnější, ale gól dali za celý zápas jediný. V 17. minutě našel Horváth z přímého kopu Petra Jiráčka, který hlavou rozvlnil síť za brankářem Pietrzkiewiczem. Ve 35. minutě už však bylo srovnáno. Václav Svěrkoš ukázal svůj důraz jak v souboji s obráncem Čišovským, tak i s gólmanem Čechem, a ukončil tak 488 minut trvající čekání Baníku na gól.

Západočeši se v druhém poločase hnali za třemi body, v cestě jim ale stála branková konstrukce, která odrazila hlavičku Čišovského i Pilařovu ránu z dálky, a také Pietrzkiewicz. Ten zlikvidoval několik šancí domácích, a zasloužil se tak o druhý bod Ostravy v tomto ligovém ročníku.

Plzeň: Čech - Řezník (64. Rajtoral), Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Ďuriš (58. Kolář), Pilař - Bakoš. Trenér: Vrba.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Marek (64. Adámik), Vomáčka, Cverna - Kraut, Lukeš, Greguš, Poliaček (87. Vaněk), Malcharek- Svěrkoš (77. Šenkeřík). Trenér: Malura.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 41. Siva - 12. Opiela, 54. Zahustel, 79. Chramosta. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Ježdík - Johana, Štohanzl, Procházka, Kúdela. Diváci: 3890.

Tepličtí hráli a Mladoboleslavští dávali góly - tak by se dal stručně shrnout průběh zápasu. Domácím sice chyběla trojice fotbalistů stižená příušnicemi, přesto to byli oni, kdo byl aktivnější. Jenže své šance nedokázali využít, pouze po standardní situaci se trefil hlavou Siva.

To Boleslav to měla s produktivitou přesně naopak. Trefili se Opiela, Zahustel a Chramosta.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Kerič, Siva (61. Vůch), Ljevakovič, Stožický (84. Zoubele) - Mahmutovič (74. Jindráček), Vachoušek. Trenér: Rada.

M. Boleslav: Miller - Procházka, Johana, Rolko, Šírl - Kúdela, Opiela (22. Ščuk), Zahustel (87. Kysela), Štohanzl - Chramosta (90. Řezníček), Kulič. Trenér: Koubek.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Kocián. ŽK: Poděbradský, Malinský, Fukal - Javorek. Diváci: 4650.

Fotbalisté Českých Budějovic získali na východě Čech svůj první bod na cizím hřišti, na výhru v této sezóně ale stále čekají. Ke vstřelení branky hosté příliš příležitostí neměli, ale o mnoho lépe na tom nebyli ani Hradečtí. Ti buď narazili na pevnou obranu (Jihočeši uhráli pod koučem Ciprem ze čtyř duelů třetí bezbrankovou remízu) nebo na gólmana Křížka.

Hradec: Lindr - Poděbradský, Chleboun, Fukal, Zelený - Malinský (56. Štěpán), Fischer, Janoušek (83. Gulajev), Rezek (61. Černý) - Klapka - Dvořák. Trenér: Kotal.

Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Brezinský, Machovec - Javorek, Čirkin - Klesa (83. Hudson), Otepka, Sandro (56. Stráský) - Ondrášek (90. Pecka). Trenér: Cipro.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít