Fotbalisté Slavie na jaře stále neprohráli, z Hané vezou bod

Fotbalisté Slavie ani ve čtvrtém jarním kole nenašli přemožitele, v Olomouci remizovali 0:0. V dalších duelech 21. kola Gambrinus ligy rozdrtily Teplice Ostravu 4:0 a hráči Bohemians 1905 zdolali poslední Ústí nad Labem 1:0.

Ani kanonýr Michal Ordoš se proti Slavii neprosadil

Ani kanonýr Michal Ordoš se proti Slavii neprosadil | Zdroj: ČTK

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0

Olomoucká Sigma nevyužila sobotního zaváhání Jablonce a na třetí místo tabulky se nevrátila. Proti Slavii měli Hanáci jen pár slibných příležitostí, utkání bylo spíš bojem ve středu pole. Sešívaní získali na jaře během čtyř zápasů už osm bodů, což je polovina počtu, který nasbírali za 17 podzimních duelů.

Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (25. Doležal, 73. Ordoš), Petr (55. Navrátil), Šultes. Trenér: Psotka.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (90. Milutinovič), Jarolím, Kisel, Janda, Koreš (78. Vlček) - Pospěch (60. Černý). Trenér: Petrouš.

FK Teplice - Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Mladý ostravský tým měl problém s bráněním centrů a domácí je za to trestali. Po hlavičce Vachouška a krásném voleji Mahmutoviče vedli Tepličtí 2:0. Ještě před přestávkou mohl snížit Šmejkal, který ale z kroku trefil jen gólmana Slavíka.

Šmejkal byl nakonec dvojnásobným smolařem, protože byl ve 48. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. V deseti hráčích už hosté vzdorovat nedokázali. V 68. minutě proměnil penaltu Vachoušek a tři minuty poté se prosadil Mareš.

Branky: 8. a 68 z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Matula, Slavík - Šmejkal, Frydrych. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020.

Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Lácha), Jungr, Čajič (65. Ljevakovič), Mareš - Vachoušek, Mahmutovič (74. Vondrášek). Trenér: Plíšek.
Ostrava: Daněk - Frydrych, Šmejkal, Neves, Zejdler - Varadi (73. Marek), Frejlach (68. Kraut), Greguš, Hušbauer - Šenkeřík (46. Zeher), Fantiš. Trenér: Marko.

Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

Vršovičtí získali důležité tři body v boji o záchranu, situace hostů je nadále složitá, na nesestupovou 14. příčku ztrácejí pět bodů. Duel příliš fotbalové krásy nenabídl, mírně aktivnější byli hosté, kteří mohli jít po půlhodině zápasy do vedení. Jindráček ale v dobré pozici po rohovém kopu jen napálil protihráče.

Do druhé půle už domácí nastoupili se svým očekávanýým ofenzivním pojetím, jehož výsledkem byla v 86. minutě branka Ibragimova.

Branka:
86. Ibragimov. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Čecháček. ŽK: Dreksa (Ústí). Diváci: 3105.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Štohanzl, Držík (46. Ibragimov), Kraus (90. Cseh), Moravec (60. Sedláček)- Škoda, Hartig. Trenér: Hoftych.
Ústí: Vorel - Dreksa, Polák, Valenta, Stožický - Vrtělka - Jindráček, Lamešič (88. Doležal), Martykán, Volek (78. Veverka) - Krbeček. Trenér: Habanec.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít