Fotbalisté Slavie porazili mistrovskou Plzeň

Fotbalisté pražské Slavie vyhráli pod trenérem Františkem Strakou třetí utkání za sebou. Ve 13. kole Gambrinus ligy porazili mistrovskou Plzeň 2:1, když se jim během sedmi minut prvního poločasu podařilo otočit nepříznivé skóre. I v dalších zápasech se dařilo domácím: Teplice vyhrály nad Slováckem 2:1 a Mladá Boleslav nad pražskou Duklou 3:1.

Útok fotbalisty Plzně Marka Bakoše (v černém) řeší slávisté David Hubáček a brankář Kamil Čontofalský | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)

Slavia nastoupila bez zraněných opor Jandy s Blažkem. Plzeň nastoupila v Edenu podruhé během pěti dnů a zatímco proti Barceloně si hleděla hlavně obrany, proti Slavii měla během prvních deseti minut dvě gólové šance. Bakoš ani Pilař je ale neproměnili. Viktoria se dočkala ve 28. minutě. Kolář udělal kličku Latkovi a střelou k tyči poslal Plzeň do vedení. Kolář poté mohl přidat druhý gól, ale ve velké šanci selhal.

Hosty to hodně mrzelo, ve 33. minutě Milutinovič poslal centr za obranu a Pospěch střelou zblízka vyrovnal. O sedm minut později šli domácí dokonce do vedení: právě Pospěch našel centrem Hurku a osmnáctiletý talent střelou z úhlu skóroval.

Ve druhém poločase se slávisté hlavně bránili plzeňským útokům. Devět minut před koncem kopali hosté čtyři rohy za sebou, ale Slavia hlavně díky brankáři Čontofalskému odolala. V závěru ještě mohl přidat třetí gól Slavie střídající Paprčiak, ale své sólo neproměnil. Slávisté tak porazila Plzeň poprvé od února 2009.

Branky: 33. Pospěch, 40. Hurka - 28. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Košec. ŽK: Nitrianský, Latka, Jarolím - Bakoš. Diváci: 8545

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Cicman - Vlček (85. Zákostelský), Jarolím, Milutinovič (80. Duranski), Hurka - Pospěch (52. Paprčiak). Trenér: Straka

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský (37. Řezník) - Horváth, Jiráček - Petržela (71. Ďuriš), Kolář, Pilař (85. Fillo) - Bakoš. Trenér: Vrba

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:1 (1:1)

Mladá Boleslav porazila Duklu a v tabulce se posunula na třetí místo. Domácí začali náporem, ale gól nedali. Naopak ligový nováček skóroval v 18. minutě z první vážné akce. Malý s Bergrem rozehráli roh nakrátko, Švejdík prodloužil centr před branku a Slovák Lietava zblízka zakončil. Domácí měli poté další šance, ale ve 43. minutě mohli podruhé inkasovat.

Domácí chtěli penaltu po zákroku na Kuliče, nevěnovali se hře a Berger běžel na druhé straně sám na branku. Domácí brankář Miller ale jeho pokus vyrazil. V poslední minutě prvního poločasu se Boleslavi podařilo vyrovnat, když Chramosta dotlačil v pádu míč do branky.

V 56. minutě se Boleslav dostala do vedení, když se opět po rohu prosadil nadvakrát Rolko. Dukla poté otevřela obranu a domácí hrozili z rychlých brejků. Třetí gól přidal dvě minuty před koncem Kulič.

Branky: 45. Chramosta, 56. Rolko, 88. Kulič - 18. Lietava. Rozhodčí: Hrubeš - Lhoták, Kocián. ŽK: Ščuk - Gedeon. Diváci: 4047

Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka, Zahustel (87. Kalina), Štohanzl - Kulič (90. Wojnar), Chramosta (80. Řezníček). Trenér: Koubek

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Pospíšil (84. Nečas) - Malý (44. Podrazký), Hanousek, Gedeon (77. Přeučil) - Berger, Lietava, Markovič. Trenér: Kozel

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Teplice sice začaly aktivně, ale do finálního zakončení se nedostaly. Postupně se začalo osmělovat Slovácko a vytvořilo si i velké šance, které ale gólem neskončily. Naopak domácí se dostali do vedení minutu před přestávkou, když se Mahmutovič parádně trefil do horního růžku branky. Po přestávce mohly Teplice vedení navýšit, ale své šance nevyužily.

Tři minuty před koncem se gólu dočkalo Slovácko. Ondřejka zahrával trestný kop, ale trefil jen zeď stojící na hranici pokutového území. Rozhodčí Adam ale pískl penaltu za ruku jednoho z domácích hráčů. Tu proměnil Volešák. To ale nebylo všechno. V první minutě nastavení totiž rozhodčí Adam ukázal podruhé na značku pokutového kopu. Kubáň stáhl za dres Vondráška a navíc dostal červenou kartu. Penaltu proměnil Mahmutovič a zajistil Teplicím výhru.

Branky: 44. a 90.+1 z pen. Mahmutovič. - 87. Volešák z pen. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Smejkal, Vondrášek - Kubáň. ČK: 90.+1 Kubáň. Diváci: 3012

Teplice: Grigar - Vondrášek, P. Lukáš, Smejkal, Rosa - Kerič, Siva, Vachoušek (80. Čajič), Stožický (39. Vůch) - Jindráček, Mahmutovič. Trenér: Rada

Slovácko: Filipko - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Ondřejka, Daníček, Kordula (65. Fujerik), Pavelka, Valenta (75. Volešák)- J. Lukáš (71. Kerbr). Trenér: Soukup