Fotbalisté Slavie posledním čtvrtfinalistou domácího poháru

Tým Slavie dokázal v odvetě 4. kola Ondrášovka Cupu porazit druholigovou Karvinou 2:0 a zabránit tak vyřazení z této soutěže. Z úvodního zápasu si totiž mistr posledních dvou ročníků Gambrinus ligy přivezl porážku 0:1.

Slávista Adam Hloušek (vpravo) v souboji s karvinským Jánem Novákem | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - OKD Karviná 2:0 (1:0)

Utkání nemohlo pro slávistické fotbalisty začít lépe. Už ve 3. minutě totiž srovnali manko z prvního zápasu, když se po akci Naumova trefil Hloušek. V dalším průběhu první půle Pražané kontrolovali hru, do větších příležitostí se ale nedostávali.

Na začátku druhé části mohla nečekaně udeřit Karviná. V 50. minutě se po rychlém protiútoku objevil  před Romanovsem osamocený Ficek, který svou šanci ale neproměnil. O výhře 2:0 a postupu Slavie do jarních pohárových bojů tak rozhodl o dalších jedenáct minut později Šenkeřík.

00:00 / 00:00

Utkání Slavia - Karviná očima reportéra Jaroslava Plašila

Branky: 3. Hloušek, 61. Šenkeřík. Rozhodčí: Hrubeš - Košec, Moudrý. ŽK: Skácel - Buryán, Pontus. Diváci: 2829. První zápas 0:1, postupuje Slavia.

Sestava Slavie: Romanovs - Krajčík, Suchý, Čelůstka, Trubila (80. Hubáček) - Grajciar, Ragued, Vaněk (75. Belaid), Skácel - Naumov (46. Šenkeřík), Hloušek. Trenér: Jarolím.