Fotbalisté Slavie postoupili do semifinále Ondrášovka Cupu

Fotbalisté Slavie vyhráli odvetné utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu nad Teplicemi 1:0 a postoupili díky brance vstřelené na hřišti soupeře z úvodního duelu do semifinále domácího poháru. První zápas prohrála Slavia v Teplicích 1:2.

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1)

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1) | Foto: Tomáš Adamec

Slavia Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)

Na domácích fotbalistech vůbec nebyla znát neuspokojivá finanční situace klubu. Smazat své manko z prvního utkání chtěli od samotného úvodu. Už ve druhé minutě trefil břevno ranou z 22 metrů útočník Zbyněk Pospěch. I ve zbytku prvního poločasu byli sešívaní aktivnější. Pohotový volej Milana Černého ale vyrazil brankář Grigar.

Hosté se spoléhali především na nákopy na rychlého Mahmutoviče, ty ale ani jednou nevyústily v gólovou příležitost. V nejnadějnější možnosti mohl bosenský kanonýr postupovat z poloviny hřiště sám na Zlámala, který tentokrát dostal přednost před Vaniakem, jenže si nedokázal dobře zpracovat míč.

I do druhé půle vstoupili červenobílí lépe, gólově však svou převahu zúročili až v 62. minutě. Jarolím nejdřív z dvaceti metrů trefil svou slabší levačkou tyč, po následném centru Hory ale kapitán Kisel protlačil balon se štěstím pod tělem Grigara do sítě.

Tento stav Slavii k postupu stačil, ani to ale neubralo na její útočné snaze. Další šance už ovšem nevyužila. To Severočeši si ani žádnou vyloženou nevypracovali, nejblíže ke gólové radosti měli, když si po jednom ze závarů domácí málem dali branku sami.

V semifinále se tým trenéra Michala Petrouše utká s Jabloncem, nebo olomouckou Sigmou. Ta bude na severu Čech hájit vítězství 2:0 z prvního zápasu.

Branka: 62. Kisel. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Teuber. ŽK: Jarolím, Pospěch - Hošek, Mareš. Diváci: 3383. První zápas: 1:2, postoupila Slavia.

Slavia: Zlámal - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (58. Milutinovič), Janda (39. Černý), Jarolím, Koreš - Kisel (89. Vlček) - Pospěch. Trenér: Petrouš.
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (67. Melunovič), Matula, Čajič (82. Vondrášek), Mareš - Vachoušek (34. Kalivoda) - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít