Fotbalisté Slavie prohráli v Českých Budějovicích. Baník podlehl Dukle

Fotbalisté pražské Slavie prohráli bez čerstvého reprezentanta Martina Latky v Českých Budějovicích 1:2. Hostům se nedařilo ani ve druhé předehrávce 14. kola Gambrinus ligy. Ostravský Baník podlehl na Julisce Dukle 0:2.

Hráči Českých Budějovic se radují z vítězství nad pražskou Slavií.

Hráči Českých Budějovic se radují z vítězství nad pražskou Slavií. | Zdroj: ČTK

Domácí vykročili za vítězstvím hned v úvodní minutě, kdy skóre otevřel Pospěch. Těsné vedení pojistil v 25. minutě druhou gólovou trefou Svatonský.

Až do 70. minuty byla Dukla výrazně lepší. Potom sice Pražané ubrali na aktivitě, ale těžkopádně hrající Baník nedokázal ani potom utkání zdramatizovat. Dukla Praha tedy porazila Baník Ostrava 2:0.

Pokud jde o zápas pražské Slavie a Dynama České Budějovice, v 15. minutě šlo Dynamo do vedení, kdy s prosadil Machovcec z trestného kopu. Tečovaná rána ksončila za zády brankáře Kamila Čontofalského.

Ve 21. minutě Táborský po sympatické akci na jeden dotek se Sandrem zvýšil na 2:0 pro České Budějovice. V 79. minutě Slavia, která ve druhém poločase viditelně přidala na důrazu a na tempu, se dočkala snížení.

Aleš Procházka, Kamil Jáša, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít