Fotbalisté Slavie slaví první výhru v sezoně, Duklu porazili gólem Kisela

První pražské derby sezony ovládli fotbalisté Slavie, kteří porazili v předehrávce 4. kola Gamrbinus ligy Duklu 1:0. O jediný gól utkání se postaral na Julisce v prvním poločase Karol Kisel. Slavia tak díky jeho trefě slaví první výhru v nové sezoně.

Karol Kisel rozhodl v předehrávce 4. kola o první výhře Slavie v nové sezoně

Karol Kisel rozhodl v předehrávce 4. kola o první výhře Slavie v nové sezoně | Zdroj: ČTK

Úvodních dvacet minut se hrálo převážně na polovině Slavie, když ale Berger sám proti Černému neuspěl, přišel trest. Nitrianský nacentroval z pravé strany přesně na nabíhajícího Kisela, který z první poslal míč po zemi za gólmana Radu. Ve 27. minutě tak první slávistická střela na bránu soupeře znamenala gól.

Hned po změně stran mohli „sešívaní“ udeřit znovu. Juharova střela ale skončila na tyči a následnou dorážkou do poloodkryté brány trefil Škoda jen padajícího gólmana Dukly. Deset minut před koncem mohl srovnat skóre Malý, jeho střela z pětadvaceti metrů šla ale těsně vedle brány. Slavia tak díky jediné trefě slaví první výhru v tomto ročníku Gambrinus ligy.

Fotbalový útočník Václav Svěrkoš si na tréninku opět poranil koleno

4. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 27. Kisel. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, T. Kovařík. ŽK: Gedeon, Pospěch - Kisel, Nitrianský. ČK: 90.+3 Vorel (Dukla). Diváci: 4916.

Dukla: Rada - Romera (80. Marek), Božič, Vorel, Vrzal - Kalouda, Gedeon (87. Štetina), Malý - Berger, Pospěch, Pázler (56. Hašek). Trenér: Kozel.
Slavia: Černý - Nitrianský, Kolařík (56. Škutka), Bortel, Dostál - Petrák, Zmrhal - Štěpán (65. Koreš), Kisel, Juhar (90. Čonka) - Škoda. Trenér: Petrouš.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít