Fotbalisté Slavie zahájili přípravu na běžkách

Kdo je momentálně nejrychlejším běžcem na lyžích už zhruba 24 hodin víme, jméno vítěze Tour de Ski Lukáše Bauera od té doby zaznělo ve vysílání Radiožurnálu už několikrát. V Krkonoších se teď ale prohánějí jiní borci na lyžích, i když někteří z nich tomuto sportu příliš neholdují. Fotbalistům Slavie začala zimní příprava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ligový tým Slavie | Foto: SK Slavia Praha

Jedete do hor a sněhu je stále méně a méně. Takže se i po silnici jede lépe. Tento paradox zažili například fotbalisté Slavie, kteří teď nabírají fyzickou kondici v Krkonoších.

„Když jsme odjížděli z O2 arény, tak v Praze bylo víc sněhu než tady. Teď tady jeden den sněžilo celou noc, takže čerstvý sníh napadl. Ale co mi chodí MMS z Prahy, tak je to tam horší než tady," diví se kustod Roman Slavík.

Hráči jsou zrovna ve stopě, a tak má chvilku volna, hodně vzácnou. Starat se o to, aby měli fotbalisté od rána do večera všechno, co na sobě mít mají, zabere slušnou porci času. Na horách musí i prát, takže vstává v šest a chodí spát v jednu v noci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Slavie zahájili přípravu na běžkách

„Tohleto je abnormální, tenhle týden. Volno obecně ano, vždycky tak hodinu mezi desátou a půl dvanáctou, než se vrátí z toho ranního tréninku a pak ještě zhruba stejnou dobu odpoledne," dodává kustod Roman Slavík mezitím, co už se s prvním navrátilcem vítá.

Někdo si běžky užívá, jiný trpí

To, že přijíždí devětatřicetiletý gólman Martin Vaniak jako první, ale ještě neznamená, že je ze všech Slávistů nejrychlejší. „Dvě kola stačila", přiznává.

Petr Janda, Benjamín Vomáčka, Stanislav Vlček, Ladislav Volešák, nebo třeba Zdeněk Šenkeřík, to jsou prý nejlepší běžci na lyžích v současném kádru fotbalové Slavie, a přibližně v tomto pořadí se také vracejí z túry.

Ve vláčku pronásledovatelů, který do cíle dorazil s mírným zpožděním za Petrem Jandou, je kromě před chvílí zmíněných borců také Peter Grajciar, lyžař z kategorie svátečních.

„Já jsem na běžkách vlastně druhý týden v životě. Minulý rok to byl první týden, za dva dny jsem se to naučil a už je to dobré, jde mi to, pochlubil se slovenský fotbalista.

Což prý ale v žádném případě neznamená, že by měl kolem sebe Peter Grajciar špatné lyžaře: „Jsou tu výborní lyžaři, to jste mohl vidět, Janda, Vomáčka, Volešák."

A třeba i Stanislav Vlček, byť se vytříbenou technikou nechlubí: „Byli tam dneska na trati frajeři, kteří nás tam předjížděli, nějací domorodci. To byla paráda se na někoukat. Jenom udělá frnk, vypadá to tak jednoduše a my se tam pak trápíme. Je to dřina, no," přiznává Stanislav Vlček.

Takže se on i jeho spoluhráči vracejí na chatu viditelně unavenější než třeba po některém fotbalovém zápase, a Zdeněk Šenkeřík také zjišťuje, co je v tu chvíli nejhorší: „Když si zapomeneš klíče," směje se.

I těch pár schodů je totiž znát, fotbalisté dostávají během soustředění zabrat, a Peter Grajciar asi ani tolik nepřehání, když má vyjmenovat nejoblíbenější části dne: „Ten odpočinek a snídaně. Odpočinek je fajn."

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme