Fotbalisté Slavie znovu nevyhráli, navíc s kariérou končí Šmicer

Dohrávaná utkání 14. kola Gambrinus ligy přinesla vítězství Sparty na hřišti Slovácka 1:0 a bezbrankovou remízu Slavie s Plzní. Po druhém jmenovaném zápase potom oznámil konec hráčské kariéry Vladimír Šmicer, který bude nově působit v roli manažera české reprezentace.

Slávista Vladimír Šmicer (vpravo) ve svém posledním utkání kariéry proti Plzni

Slávista Vladimír Šmicer (vpravo) ve svém posledním utkání kariéry proti Plzni | Zdroj: ČTK

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Bojovné utkání začali aktivněji domácí, kteří si také vypracovali největší šanci prvního poločasu. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Ondřejka, jeho střelu ale vykopl z prázdné branky jeden ze sparťanských obránců. Naopak svůj úvodní tlak v druhé půli korunovali brankou v 50. minutě hosté. Wilfried v pokutovém území přiťukl míč Holendovi a ten obloučkem překonal brankáře Vaška. Domácí inkasovaný gól dostal do útlumu. Opět se zvedli až v závěru zápasu, ale překonat výbornou sparťanskou defenzivu se jim nepodařilo.

Branka: 50. Holenda. Rozhodčí: Adam - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Němčický, Švancara, Cleber, Vašek - Vacek, Kucka, Kušnír, Řepka. Diváci: 7122.

00:00 / 00:00

Zápasy očima reportérů Radiožurnálu

Slovácko: Vašek - Randa, Kordula, Němčický, Kubáň, - Ondřejka, Zelenka (82. Valenta), Abrahám, Urbánek - Švancara, Cleber (76. Smetana). Trenér: Mazura.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák, Vacek (90. Kalouda), Kucka, Zeman (85. Hoheneder) - Wilfried (72. Kadlec), Holenda. Trenér: Chovanec.

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 0:0

Snahu Slávistů o vstřelení branky nemohlo necelých devět tisícovek diváků přehlédnout. Stejně jako fakt, že tentokrát měli domácí proti sobě hned dva zdatné soupeře. Jednak sebevědomě hrající Západočechy a pak také vlastní nervozitu, která jim svazovala nohy natolik, že se ani nedostali k závěrečnému tlaku.

Rozhodčí: Adámek - Marek, Kovařík. ŽK: Skácel, Suchý, Hloušek - Rezek, Horváth, Limberský, Daněk. Diváci: 8491.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Čelůstka, Hubáček - Grajciar, Janda (85. Belaid), Trapp, Skácel (85. Vlček) - Šmicer (46. Šenkeřík), Hloušek. Trenér: Jarolím.

Plzeň: Daněk - Lecjaks, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (83. Rajtoral), Rada, Horváth, Kolář - Rezek (90. Střihavka), Bakoš (90. Hájovský). Trenér: Vrba.

Jaroslav Plašil, Tomáš Perutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít