Fotbalisté Slovácka porazili Teplice a ukončili sérii zápasů bez výhry

Fotbalisté Slovácka porazili v předehrávce 16. kola první ligy Teplice 4:2 a po pěti zápasech, z nichž získali pouze bod, se dočkali vítězství. Dvě brankami se na výhře podílel Jaroslav Diviš, další góly přidali Jiří Valenta z penalty a Veliče Šumulikoski. Slovácko se v tabulce posunulo na deváté místo. Naopak Teplice, za které dvakrát skóroval Jakub Hora, čekají na vítězství už pět zápasů.

V předehrávce 16. kola Synot ligy zdolali fotbalisté Slovácka Teplice v poměru 4:1 | Zdroj: ČTK

Trenér Slovácka Habanec vyřešil rébus s nahrazením útočníka Doška návratem k variantě s rychlým středopolařem Divišem. Domácí začali útočně, získali územní převahu a právě s Divišem měli tepličtí zadáci velké problémy. Často jej zastavovali jen za cenu faulů.

V 19. minutě si Diviš naskočil na přesný centr z levé strany a hlavičkou pod břevno překonal brankáře Slavíka. Po půlhodině hry se Diviš po úniku z levé strany zpětnou kličkou uvolnil, jeho střela se ale odrazila jen od tyče. K tomu ještě dvakrát zahrozil z trestných kopů Valenta, jehož střely šly těsně vedle.

Fotbalovou ligu čeká poslední letošní kolo, do Liberce se chystá až 1500 slávistů

Teplice se dlouho k slibnějšímu zakončení nedostaly. Jejich akce většinou končily buď na nepřesné finální přihrávce, nebo na zadácích Slovácka. Až ve 34. minutě zatočil Dressler rohový kop přesně na Horu, jehož hlavička zapadla za záda překvapeného brankáře Heči.

Ve druhém poločase Slovácko zvýšilo tlak. V 55. minutě po Valentově centru teplický obránce Jablonský stáhl v pokutovém území Košúta a nařízenou penaltu Valenta proměnil. Rozhodčí Ardeleánu nechal pokutový kop opakovat, Valenta byl i podruhé neomylný.

Slovácko v útočné aktivitě nepolevilo a v 63. minutě Diviš z velkého úhlu přidal třetí branku. Teplice se ještě pokusily o zvrat, v 76. minutě střídající Kapolongo z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Heču. Hned z protiútoku do otevřené obrany potvrdil definitivně vítězství Slovácka čtvrtým gólem Šumulikoski. Osm minut před koncem Hora korigoval výsledek.

V nervózním závěru uviděli po konfliktu v 87. minutě červenou kartu Šumulikoski a teplický Fillo.

16. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FK Teplice 4:2 (1:1)
Branky: 19. a 62. Diviš, 57. Valenta z pen., 76. Šumulikoski - 34. a 82. Hora. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Nádvorník. ŽK: Diviš, Šumulikoski, Heča - Lüftner, Jablonský, Fillo, Táborský. ČK: 87. Šumulikoski - 87. Fillo. Diváci: 3047.