Fotbalisté Slovácka rozstříleli Duklu, Jihlava padla s Příbramí

V 8. kole Synot ligy se překvapivě neprosadil Jablonec v souboji s Českými Budějovicemi. Pouze jeden gól padl v Brně, kde prohrál Liberec a v Jihlavě, která nestačila na Příbram. Naopak střelecké hody byly k vidění v Uherském Hradišti.

V souboji o poslední místo tabulky nestačila Jihlava na Příbram. U míče kapitán domácích Lukáš Vaculík | Zdroj: ČTK

Dukla se na stadionu Slovácka ještě nestačila rozkoukat a už prohrávala 0:2 a oba góly vstřelil nejlepší střelec domácích Libor Došek, který se tím dostal i do čela tabulky střelců celé soutěže.

Po dvaceti minutách navíc přidal třetí gól do sítě gólmana Chudého dalekonosnou střelou Kerbr. Svěřenci trenéra Kozla se otřepali až po půlhodině, když snížil Beauguel, který se nejlépe zorientoval před brankou Slovácka.

Ve druhém poločase zkompletoval Libor Došek hattrick, když se prosadil hlavou po centru Kerbra. Jednostranný výsledek pak potvrdil přízemní střelou exdukelský záložník Kalouda.

V souboji o poslední místo v tabulce propadla Jihlava. Příbram poprvé vedl Pavel Tobiáš, který nahradil Petra Čuhela. Domácí sice byli opticky lepší a vypracovali si více gólových šancí, ale gól se jim dát nepodařilo.

Naopak na druhé straně se prosadil útočník Řezníček, který využil zaváhání zkušeného Kolouška a povedenou ranou překonal brankáře Hanuše.

Jablonec se neprosadil ani proti oslabeným Českým Budějovicím

V Brně čekali diváci na gól pouhých deset minut. Z pravé strany nacentroval Vávra a nehlídaný Sýkora překonal hlavičkou do protipohybu brankáře Koláře. Už předtím mohl otevřít skóre hostující Delarge, ale po přihrávce Frýdka svoji šanci spálil.

Stejně si počínali i jeho spoluhráči Hadaščok a Dydowicz. Ani na druhé straně už brankář Kolář neinkasoval a tak se úvodní rychlá branka ukázala být i brankou vítěznou.

Gól naopak nepadl překvapivě v Jablonci. Domácí byli v utkání s Českými Budějovicemi velkým favoritem. Budějovice navíc přišly už v 15. minutě o vyloučeného Vošahlíka, ale díky pozorné obraně a vynikajícímu výkonu brankáře Křížka dokázaly uhlídat bezgólovou remízu.

8. kolo Synot ligy:

1. FC Slovácko - Dukla Praha 5:1 (3:1)
Branky: 2., 5. a 55. Došek, 22. Kerbr, 71. Kalouda - 31. Beauguel. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Zeman. ŽK: R. Mezlík - Marek Hanousek. Diváci: 4056.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 10. Sýkora. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ratajová. ŽK: Košťál - Pavelka, Ďubek, Karišik. Diváci: 3284.

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Kubr. ŽK: Čížek - P. Novák, Vošahlík, Klesa. ČK: 15. Vošahlík. Diváci: 3785.

Vysočina Jihlava - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 63. Řezníček. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotalík. ŽK: Hybš - Pilík, Fillo. Diváků: 3023.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít