Fotbalisté Slovenska postoupili na MS. Slovinci jdou do baráže

Slovenští fotbalisté přímo postupují ze třetí kvalifikační skupiny, zvítězili v Polsku 1:0. Baráž o účast na mistrovství si místo Čechů zahrají Slovinci, kteří nezaváhali na půdě San Marina. Porazili ho 3:0.

Polák Ludovic Obraniak a Slováci Peter Pekarík a Zdenko Štrba

Polák Ludovic Obraniak a Slováci Peter Pekarík a Zdenko Štrba | Zdroj: ČTK

Slováci budou na světovém šampionátu, který se tentokrát odehraje v Jihoafrické republice v roce 2010, vůbec poprvé. Svůj postup si zajistili v utkání proti Polsku už ve třetí minutě, po vlastním gólu polského obránce Seweryna Gancarczyka.

Slovinci dali první gól fotbalistům ze San Marina ve 24 minutě. Další dva pak ve druhém poločase. Slovinským fotbalistům trochu zkazila radost z vítězství porážka Polska. Díky tomu totiž nepostupují přímo, a musí do baráže.

Z dalších skupin si ve středu zajistili postup Švýcaři, baráž si vybojovali Portugalci, Řekové a Ukrajinci.

Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít