Fotbalisté Slovenska překvapivě porazili Španělsko, Angličané si zastříleli

O překvapení se v úterních zápasech kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 postarali fotbalisté Slovenska. Na domácí půdě porazili úřadující mistry Evropy ze Španělska 2:1 a po dvou zápasech vévodí skupině C s plným počtem bodů.

Slováci se radují z úvodní trefy Juraje Kucky

Slováci se radují z úvodní trefy Juraje Kucky | Zdroj: Reuters

Slováci se v Žilině dostali do vedení po čtvrthodině hry, kdy Weiss přiťukl míč Kuckovi, který propálil gólmana Casillase. Španělé mohli ještě do konce první půle vyrovnat, ale Kozáčik se ve slovenské brance překonával.

Osm minut před koncem už ale neměl nárok ani plzeňský brankář. Škrtel nechal míč propadnout za svá záda k Alcácerovi, který zblízka srovnal. Tři body ale nakonec zůstaly překvapivě v Žilině.

V 87. minutě našel Ďuriš centrem Stocha, jenž z hranice malého vápna sice hlavou nezakončil nikterak důrazně, ale vracejícího se Casillase překonal. Svěřenci kouče Jána Kozáka vedení 2:1 udrželi až do závěrečného hvizdu.

Plný počet mají po druhém kole ve skupině E také Angličané s Litvou. Zatímco Albion si doma hladce poradil s outsiderem ze San Marina, kterému nasázel pět gólů, Litevci o své výhře nad Estonskem rozhodli až čtvrthodiny před koncem.

Kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:

Skupina C:

Borisov: Bělorusko - Ukrajina 0:2 (0:0)
Branky: 82. vlastní Martynovič, 90.+3 Sidorčuk. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Skopje: Makedonie - Lucembursko 3:2 (1:2)
Branky: 20. Trajkovski, 66. Jahovič z pen., 90.+2 Abdurahimi - 39. Bensi, 44. Turpel. Rozhodčí: Mazzoleni (It.).

Žilina: Slovensko - Španělsko 2:1 (1:0)
Branky: 17. Kucka, 87. Stoch - 82. Alcácer. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Skupina E:

Londýn: Anglie - San Marino 5:0 (2:0)
Branky: 25. Jagielka, 43. Rooney z pen., 49. Welbeck, 72. Townsend, 78. vlastní Della Valle. Rozhodčí: Borski (Pol.).

Vilnius: Litva - Estonsko 1:0 (0:0)
Branka: 76. Mikoliunas. Rozhodčí: Gómez (Šp.). ČK: 86. Kallaste (Est.).

Maribor: Slovinsko - Švýcarsko 1:0 (0:0)
Branka: 79. Novakovič z pen. Rozhodčí: Stark (Něm.).

Skupina G:

Solna: Švédsko - Rusko 1:1 (0:1)
Branky: 49. Toivonen - 10. Kokorin. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Vaduz: Lichtenštejnsko - Černá Hora 0:0
Rozhodčí: Evans (Wales).

Kišiněv: Moldavsko - Rakousko 1:2 (1:1)
Branky: 27. Dedov z pen. - 12. Alaba z pen., 51. Janko. Rozhodčí: De Sousa (Port.). ČK: 82. Janko.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít