Fotbalisté Španělska obhájili na ME hráčů do 21 let titul

Španělští fotbalisté jsou znovu mitry Evropy hráčů do 21 let. Ve finále porazili tým Itálie 4:2 a šampionátem prošli bez ztráty jediného bodu. Největší zásluhu na finálové výhře má útočník Barcelony Thiago Alcantara, který dokázal během prvního poločasu nastřílet tři branky. O poslední gól vítězů se postaral další velký talent španělského fotbalu Isco. V italském dresu se dokázali prosadit Immobile a Borini.

Fotbalisté Španělska do 21 let obhájili na mistrovství Evropy titul šampionů

Fotbalisté Španělska do 21 let obhájili na mistrovství Evropy titul šampionů | Zdroj: Reuters

Skóre zápasu otevřel už v 6. minutě Alcántara, který překonal gólmana Bardiho parádní hlavičkou. Jen o chvíli později sice vyrovnal Immobile, který se tak stal prvním hráčem, jenž na turnaji dokázal překonat španělského brankáře Davida de Geu.

Pak ale na hřišti zaúřadoval znovu Alcántara. Ve 31. minutě vrátil Španělsku vedení, když prudkou ranou překvapil Bardiho v italské bráně. A když o sedm minut později vybojoval Cristian Tello penaltu a Alcántara završil hattrick, o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

V 66. minutě navíc z další penalty zvýšil náskok Španělů Isco, jedna z největších nadějí současného fotbalu. Itálie sice dokázala ještě deset minut před koncem utkání snížit zásluhou Boriniho, na španělských oslavách triumfu to už ale nemohlo nic změnit.

Španělé získali čtvrtý titul, ale v čele historických tabulek se stále drží dnešní poražený finalista z Itálie. Italové mají titulů pět. Český tým na mistrovství Evropy nestartoval, v loňské baráži nepřešel přes Rusko.

Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 21 let v Izraeli:

Finále:

Španělsko - Itálie 4:2 (3:1)

Branky: 6., 31. a 38. z pen. Thiago Alcántara, 66. z pen. Isco - 10. Immobile, 80. Borini. Rozhodčí: Jug (Slovin.) - Brandner (Rak.), Tóth (Maď.). ŽK: Martínez, Koke, Tello - Verratti, Caldirola, Crimi, Regini.

Španělsko: De Gea - Montoya, Bartra, Martínez, Moreno - Koke (89. Camacho), Illarramendi, Thiago Alcántara - Isco, Morata (80. Rodrigo), Tello (71. Muniain). Trenér: Lopetegui.

Itálie: Bardi - Donati, Bianchetti, Caldirola, Regini - Florenzi (58. Saponara), Rossi, Verratti (76. Crimi), Insigne - Immobile (58. Gabbiadini), Borini. Trenér: Mangia.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít