Fotbalisté Španělska postoupili do finále Poháru FIFA až po penaltách

Soupeřem domácí Brazílie v nedělním finále Konfederačního poháru FIFA budou úřadující mistři světa a Evropy Španělé. V repríze posledního souboje o titul na starém kontinentu v semifinále zdolali Itálii až po sedmi sériích pokutových kopů. Španělsko tak protáhlo svoji sérii neporazitelnosti na 29 zápasů a proti Kanárkům se pokusí zkompletovat sbírku úspěchů.

Po penaltovém rozstřelu v semifinále Poháru FIFA se mohli radovat Španělé, fotbalistům Itálie se odveta za finále ME nepovedla | Zdroj: Reuters

V prvním poločase semifinálové utkání, hraného ve Fortaleze, sice drželi víc balon Španělé. Nebezpečnější ale byli přímočařejší Italové, které dirigoval opět Andrea Pirlo. Oproti dvěma pokusům soupeře vypálili svěřenci trenéra Prandelliho na Casillase devětkrát.

Ani po poločase se obraz hry druhého čistě evropského duelu v historii Poháru FIFA neměnil. Když své šance neproměnili agilní Marchisio a před koncem základní hrací doby Piqué, pokračovalo se prodloužením a došlo až na penalty.

Úvodních dvanáct střelců své penalty bez problémů proměnilo. Až v sedmé sérii překopl branku Bonucci. Udržet squadru azzurru v boji o postup a revanš za finálovou porážku 0:4 ve finále ME mohl už jen gólman Buffon. Jesus Navas se ovšem nemýlil a poslal tým vedený Vicente Del Bosquem do boje o další trofej.

Semifinále fotbalového Poháru FIFA ve Fortaleze:

Španělsko - Itálie 0:0, na penalty 7:6
Penalty proměnili: Xavi, Iniesta, Piqué, Ramos, Mata, Busquets, Navas - Candreva, Aquilani, De Rossi, Giovinco, Pirlo, Montolivo. Neproměnil: Bonucci. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 60 000

Španělsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro (79. Mata), Torres (94. Martínez), Silva (52. Navas). Trenér: Del Bosque
Itálie: Buffon - Barzagli (46. Montolivo), Bonucci, Chiellini - Maggio, Pirlo, De Rossi, Giaccherini - Candreva, Marchisio (80. Aquilani) - Gilardino (91. Giovinco). Trenér: Prandelli

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít