Fotbalisté Sparty otočili zápas s Bohemians 1905, první výhru slaví Příbram

Fotbalisté Sparty vyhráli i čtvrté utkání v této sezóně Gambrinus ligy. Vítězství 2:1 nad Bohemians Praha 1905 ale vybojovali až ve druhém poločase, kdy otočili skóre Bednář a Lafata. Ve 4. kole se dočkala pvní výhry v nové sezóně Příbram, která porazila Zbrojovku Brno 2:1. V dalších zápasech remizovala Olomouc s Teplicemi 2:2 a Slovácko prohrálo s Mladou Boleslaví 0:2.

Fotbalisté Příbramí slaví první výhru, Brňané zažívají zklamání

Fotbalisté Příbramí slaví první výhru, Brňané zažívají zklamání | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 2:1 (0:1)

Nedáš-dostaneš potvrdilo se už v 10. minutě. Domácí kapitán Lafata neproměnil jasnou šanci a půlminuty to se prosadil střelou o tyč hostující Moravec. Několik dalších nebezpečných protiútoků Bohemians nevyužili a ve druhém poločase přišel trest.

Letenští svůj tlak vystupňovali, Bednář v 69. minutě nejdříve po závaru vyrovnal, obrat pak dokonal o devět minut později hlavičkou Lafata.

Branky: 69. Bednář, 78. Lafata - 10. Moravec. Rozhodčí: M. Paták - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Vácha, Krejčí - Ndiaye, Šírl. Diváci: 9072.

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Příbramským se povedlo v utkání obrovské zmrtvýchvstání. Po sérii několika nevyužitých šancí prohrávali Středočeši od 73. minuty, kdy faul Tarczala na pronikajícího Traoreho potrestal z pokutového kopu brněnský kapitán Zavadil.

Jen pět minut nato ale Tarczal svoje zaváhání napravil a přesnou střelou z otočky srovnal skóre. Trenérovi Strakovi navíc vyšlo na výbornou střídání. Sedm minut po příchodu na hřiště se postavil k přímému kopu Tomáš Pilík a z 25 metrů nedal výstavní střelou gólmanovi Hladkému šanci.

Branky: 79. Tarczal, 84. Pilík - 73. Zavadil z pen. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hájovský, Mareš, Abraham - Kroupa, Kaščák, Husár

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:2 (1:0)

Po vyrovnaném úvodu zajistil domácím vedení v 15. minutě Varadi, v 67. minutě ale dostal červenou kartu a musel předčasně pod sprchy. Hosté pak otočili stav ve svůj prospěch díky gólům Mahmutoviće a Táborského. V závěru ale stihl vyrovnat na konečných 2:2 olomoucký Doležal.

Branky: 15. Varadi, 88. Doležal - 75. Mahmutovič, 83. Táborský. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Peřina. ŽK: Šindelář, Lietava, Vidlička, Koutný - Grigar, Ljevakovič. ČK: 66. Varadi (Olomouc). Diváci: 4920

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Fotbalovější hosté byli blízko ke skórovaní v 17. minutě, Chramostův pokus ovšem zastavila tyč. Tři minuty nato se ale Mladá Boleslav dočkala, když po závaru v pokutovém území mířil tvrdou ránou přesně Ščuk.

Druhý gól přidali Středočeši v 72. minutě. A byla to parádní trefa pod břevno, kterou překvapil ze vzdálenosti 25 metrů gólmana Melichárka Kysela a pojistil tak plný bodový zisk pro Mladou Boleslav.

Branky: 20. Ščuk, 72. Kysela. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pilný. ŽK: Košút, Daníček - Ščuk, Kúdela, Jarolím. Diváci: 4359

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít