Fotbalisté Sparty porazili Příbram 4:1, dvakrát skóroval navrátilec Kadlec

Fotbalisté Sparty zvládli dohrávané utkání 17. kola, když porazili Příbram 4:1. Hosté se dostali do vedení vlastním gólem Kadeřábka, ale do poločasu vyrovnal Lafata. Po změně stran se dvakrát prosadil Kadlec a jeden gól padl po tečované střele Krejčího obráncem Příbrami.

Václav Kadlec se při návratu do Sparty blýskl dvěma góly do sítě Příbrami

Václav Kadlec se při návratu do Sparty blýskl dvěma góly do sítě Příbrami | Zdroj: ČTK

Od úvodního hvizdu se hrálo podle sparťanských not a hosté se soustředili pouze na důslednou obranu.

Bohužel pro domácí jejich kombinace je dost kostrbatá a nepřesná a tak se naprvní šanci čekalo do 23. minuty. Po přihrávce Costy střílel Dočkal a jeho pokus vyhlavičkoval na brankové čáře Zápotočný.

Na druhé straně musel předvést dobrý zákrok ve 30. minutě brankář Štěch po přímém kopu Pilíka.

Po další standardní situaci už se ale hosté radovali. Pilík nacentroval míč do pokutového území, Hájovský vyhrál souboj s Brabcem a míč se od Kadeřábka odrazil do sítě - 0:1!

Útočník Kadlec zažil parádní návrat. Dvěma góly rozhodl o výhře Sparty

To byl pro domácí šok. Naštěstí pro Spartu přišla chyba i na druhé straně, kdy obránce Matějů váhal s odkopem, míč se dostal k Dočkalovi a jeho střílenou přihrávku tečoval za záda Boháče Lafata - 1:1!

V závěru prvního poločasu se domácí dostali do tlaku, Lafata dopravil míč podruhé do branky, ale gólu předcházela ruka jeho spoluhráče Brabce.

Ve druhém poločase přišel na hřiště útočník Kadlec místo Shaly a tento tah se ukázal jako velice šťastný. Kadlec po třech minutách pobytu na hřišti vstřelil vítězný gól, když se po chybě obránce dostal sám před Boháče a střelou po zemi ho překonal.

V 70. minutě si dala vlastní gól i Příbram, když střelu Krejčího z přímého kopu tečoval do protipohybu brankáře Boháče Nitrianský.

Překvapení se nekonalo. Příbram s dorostenci v sestavě na Spartu nestačila

Poslední branku utkání obstaral opět navrátilec z Frankfurtu Kadlec. Tentokrát zakončil nádherný brejk Sparty a ideální přihrávku Krejčího před prázdnou příbramskou branku.

Sparta tak dokázala odpovědět na vítězství Plzně a stáhla její náskok v čele tabulky na pouhý jeden bod.

17. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:1 (1:1)
Branky: 57. a 82. Kadlec, 39. Lafata, 72. vlastní Nitrianský - 37. vlastní Kadeřábek. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban. ŽK: Vácha, J. Brabec - Divíšek. Diváci: 8062.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček), Shala (54. Kadlec) - Dočkal (85. Konaté), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.
Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík, Hnaníček, Krameš (89. Krbeček), Divíšek (85. Mareš) - Suchan (75. Hronek) - Fillo. Trenér: P. Tobiáš.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít