Fotbalisté Sparty porazili v semifinále poháru Jablonec, Olomouc hrála s Teplicemi 0:0

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v prvním zápase semifinále Poháru České pošty nad Jabloncem 1:0. O výhře týmu z Letné rozhodl v 17. minutě Ladislav Krejčí. Odveta se hraje příští středu na severu Čech. Ve druhém semifinále remizovala Olomouc s Teplicemi 0:0, o finalistovi se rozhodne příští čtvrtek v Teplicích.

Josef Hušbauer ze Sparty útočí v semifinále poháru proti Jablonci

Josef Hušbauer ze Sparty útočí v semifinále poháru proti Jablonci | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Sparta nastoupila v téměř stejné sestavě jako v sobotním duelu v Liberci, jen místo Kweukeho nastoupil od začátku v útoku Kerič. První velkou šanci měli domácí v sedmé minutě, ale Matějovský ze značky penalty střílel vedle Špitovy branky.

O deset minut později už se Sparta dočkala. V pokutovém území se dostal k odraženému míči Krejčí a trefil horní roh branky. Devatenáctiletý hráč tak navázal na dva góly, které dal v Liberci. Domácí měli i nadále další šance, ale Jablonec zachránil brankář Špit.

Sparta byla lepší i po přestávce, v 55. minutě trefil Sionko břevno. V 68. minutě mohl přidat druhou branku Pražanů Hušbauer, ale Špit byl opět na místě. Jablonec se do šanci prakticky nedostával, v jedné z nich hlavičkoval do náruče brankáře Vaclíka Lafata.

Branka: 17. Krejčí. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Kadlec - Eliáš, Loučka. Diváci: 2603

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (79. Kadlec), Hušbauer, Matějovský, Holek, Krejčí (90. Juhar) - Kerič (46. Kweuke). Trenér: Hašek

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník (46. Kopic) - Třešňák (73. Vošahlík), Piták, Loučka, Vaněk, Jablonský - Lafata. Trenér: Komňacký

Sigma Olomouc - FK Teplice 0:0

Zápas nabídl hlavně boj, oba týmy si ale vytvořily i šance. Sigmu podržel brankář Zdeněk Zlámal, domácí v závěru mířili vedle branky Tomáše Grigara. Olomouc oproti ligovému duelu v Mladé Boleslavi změnila sestavu na čtyřech postech, v záloze nastoupil zkušený Marek Heinz.

Míč se přece jen jednou v síti ocitl, v 11. minutě se mezi tyče trefil Dolejš, ale gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. O deset minut později hlavičkoval po rohu teplický Siva, ale míč mířil nad Zlámalovu branku. Domácí se dostali do hry po polovině úvodního poločasu, ale velkou šanci si vytvořili až ve 39. minutě. Janotka prošel přes polovinu hřiště až k pokutovému území, přihrál Klesnilovi, ale jeho střela na zadní tyč šla těsně vedle branky.

Také ve druhém poločase měly šance především Teplice, ale domácí díky výborným zákrokům Zlámala odolávali. V 52. minutě vykopl dorážku Mahmutoviče, poté vyrazil střelu Dolejše na roh a poté výborně zakročil i proti hlavičce Matuly. Olomouc se probudila až na konci zápasu, šance Škerleho, Navrátila ani Ordoše ale gólem neskončily.

Rozhodčí: Matějek - M. Zlámal, Slavík. ŽK: Heinz, Škerle - Rosa, Ježdík, Matula. Diváci: 2305

Olomouc: Z. Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Hála - Pospíšil, Rossi - Varadi (78. Schulmeister), Heinz (69. Navrátil), Podaný - Klesnil (57. Ordoš). Trenér: Uličný

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Dolejš, Zoubele (73. Čajič), Siva, Stožický - Vachoušek - Mahmutovič (55. Jindráček). Trenér: Rada