Fotbalisté Sparty postoupili do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu

Po úvodní výhře 4:1 v odvetě 4. kola zdolali Sparťané druholigové Znojmo i doma. Miroslav Slepička, Jakub Mareš a Václav Kadlec zařídili výhru favorita 3:0. Ve čtvrtfinále se Sparta utká s vítězem souboje mezi Plzní a Mladou Boleslaví.

Zprava brankář Znojma Vlastimil Hrubý a Václav Kadlec ze Sparty

Zprava brankář Znojma Vlastimil Hrubý a Václav Kadlec ze Sparty | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Znojmo 3:0 (1:0)

Sparta měla po prvním utkání jasný náskok, přesto nenechala nic náhodě a nastoupila v téměř nejsilnější sestavě, ve které chyběli jen reprezentanti. Přesto se nemohla dlouho prosadit.

Po půlhodině hry trenéři posílili ofenzivu a místo defenzivního záložníka Huška šel do hry Slepička. A ten byl na hřišti sotva dvě minuty, když tečoval střelu Podaného a poprvé rozvlnil síť znojemské branky.

Znojmo mohlo krátce po změně stran vyrovnat, protože se zcela sám před brankářem Blažkem ocitl Krhut, ale sparťanský veterán jeho pokus zneškodnil.

Místo toho znovu udeřilo na druhé straně. Rozhodčí odpískal ruku v pokutovém území a nabídnutou penaltu Mareš s přehledem proměnil.

Chvilku na to Blažek vyrazil střelu Lacka na břevno a pak už si Sparta výhru i postup pohlídala. Tři minuty před koncem navíc střelou do odkryté branky po spolupráci se

Sparta pak poslala do hry i mladíky Frýdka se Sýkorou, pro které to byla premiéra v prvním týmu.

Branky: 36. Slepička, 55. Mareš z pen., 87. Kadlec. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Šecová. První zápas 4:1, postupuje Sparta.

Sestava Sparty: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Podaný (89. Frýdek) - Mareš (89. Sýkora), Hušek (34. Slepička), Grajciar, Hušbauer, Juhar - Kadlec.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít