Fotbalisté Sparty postoupili do základní skupiny EL, Liberec končí

Letenští hráči si v odvetě čtvrtého předkola Evropské ligy poradili s Feyenoordem Rotterdam 2:0 a po dvou letech si zahrají základní skupinu Evropské ligy. V Nizozemsku totiž remizovali 2:2. Libereckému Slovanu se postoupit nepodařilo. I přes velkou snahu hráčů nakonec oslabení Severočeši prohráli 2:4 v Dněpropetrovsku a z evropských pohárů vypadli.

Václav Kadlec (uprostřed) se proti Feyenoordu prosadil i v zápase na Letné

Václav Kadlec (uprostřed) se proti Feyenoordu prosadil i v zápase na Letné | Zdroj: ČTK

V prvním zápasu v Liberci Severočeši remizovali s Dněpropetrovskem 2:2 a museli proto k postupu vstřelit na Ukrajině branku. Lépe ale vstoupili do utkání domácí. To se projevilo v dvanácté minutě, když Nezmar ve vápně fauloval a rozhodčí odpískal penaltu.

Domácí Alijev svou šanci proměnil a Dněpr se dostal do vedení 1:0. Další velkou ránu pro hosty přinesla 25. minuta. Nezmar nedovoleně zastavil Zozulju a po druhé žluté musel opustit hřiště. I přes šance domácích se šlo do šaten za stavu 1:0.

00:00 / 00:00

Jan Kaliba mluvil po zápase s Michalem Breznaníkem

"Když jsme dostali tu červenou kartu, tak to pro nás bylo kritické. Nevěděli jsme, co máme rychle dělat. Oni byli rychlí na balónu a měli jsme tam chaos," říkal po zápase liberecký Michal Breznaník.

Začátek druhého poločasu přinesl další pohromu pro Liberec. Bičík fauloval ve vápně Kaliniče a svou druhou penaltu proměnil Alijev.

Severočeši se ale nevzdali, a přestože byli oslabení, během následující čtvrthodiny stav utkání po gólech Breznaníka a Keliče dokonce vyrovnali. Dněpr ale v závěru dokázal přesilovku využít a po brankách Konoplajnky a Kaliniče vyhráli 4:2 a postoupili do základní skupiny Evropské ligy.

Na útočné polovině Liberce se v Dněpropetrovsku hrálo jen výjimečně | Foto: Jan Kaliba

Fotbalisté Sparty i přes ztrátu dvoubrankového vedení v prvním zápasu v Rotterdamu vstoupili do zápasu na Letné velmi dobře a rozhodně jen nebránili bezbrankovou remízu 0:0.

Po hodině hry se letenští prosadili i gólově. Z penalty se trefil střelec obou branek z Nizozemska Kadlec. Po zhruba deseti minutách se hlavou trefil ještě Jarošík, Sparta si vedení 2:0 udržela až do konce zápasu a postoupila do základní skupiny Evropské ligy.

Odvety 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Dněpr Dněpropetrovsk - Slovan Liberec 4:2 (1:0)
Branky:12. a 59. obě z pen. Alijev, 75. Konopljanka, 87. Kalinič - 61. Breznaník, 72. Kelič
Rozhodčí: Gomes - Trigo, Dos Santos (všichni Portug.)
ŽK: Odibe, Čeberjačko - Kušnír, Kelič, Nezmar, Bičík, Ljulka
ČK: 25. Nezmar (Liberec)
Diváci: 27 076
První zápas: 2:2, postoupil Dněpropetrovsk
Dněpropetrovsk: Laštůvka - Čeberjačko, Mazuch, Odibe, Strinič - Matheus (56. Kalinič), Rotaň, Alijev (88. Mandzjuk), Giuliano, Konopljanka - Zozulja (72. Kravčenko)
Liberec: Bičík - Ljulka, Nezmar, Kelič, Fleišman - Kušnír (79. Rabušic), Janů, Vácha, Bosančič (27. Karišik), Breznaník - Hadaščok (61. Blažek)

Sparta Praha - Feyenoord Rotterdam 2:0 (0:0)
Branky: 61. Kadlec z pen., 70. Jarošík. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.)
ŽK: Matějovský - Immers, Janmaat, Mulder
Diváci: 17 036
První zápas: 2:2, postoupila Sparta
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (88. Skalák), Matějovský (77. Holek), Hušbauer, Přikryl (67. Krejčí) - Kadlec, Kweuke
Feyenoord: Mulder - Janmaat, De Vrij (18. Nelom), Mathijsen, Martins Indi - Vormer, Clasie, Leerdam (73. Fernandez) - Schaken, Immers, Cissé (80. Achahbar)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít