Fotbalisté Sparty postoupili přes Příbram do čtvrtfinále domácího poháru

Ve svém tréninkovém centru na pražském Strahově zvítězili letenští nad Příbramí 3:1 a to jim v kombinaci s remízou 1:1 na hřišti Středočechů stačilo k postupu do čtvrtfinále domácího poháru. Góly domácích dali Přikryl, Hušbauer a Dočkal, za hosty srovnával Pilík.

Sparťan Josef Hušbauer (vpravo) v souboji s příbramským Martinem Kramešem

Sparťan Josef Hušbauer (vpravo) v souboji s příbramským Martinem Kramešem | Zdroj: ČTK

Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty, který léčí od nedělního ligového utkání zraněná záda, aby byl připravený na důležitý duel Evropské ligy s Young Boys Bern. Místo nejlepšího střelce letenského celku odehrál pohárový duel útočník Přikryl a právě on poslal Pražany v sedmé minutě do vedení.

V první půli už branka nepadla, ale šest minut po přestávce se z přímého kopu trefil Pilík a vyrovnal na 1:1.

Tento výsledek by poslal zápas do prodloužení, ale všechny podobné úvahy utnul po dalších 14 minutách Hušbauer. V 71. minutě se z přímého kopu prosadil Dočkal, a protože už se Příbram na žádnou odpověď nezmohla, Sparta vyhrála 3:1.

Letenští tak ve čtvrtfinále doplnili Plzeň, Jablonec, Mladou Boleslav, Teplice, Slovácko, Liberec a druholigový Třinec.

Odvetné utkání osmifinále fotbalového Poháru FAČR:

Sparta Praha - Příbram 3:1 (1:0)
Branky: 7. Přikryl, 64. Hušbauer, 70. Dočkal - 51. Pilík. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Nádvorník. ŽK: Dočkal - Pilík, Sus, Neves