Fotbalisté Sparty prohráli na Slovácku, vítězství slaví Liberec i Mladá Boleslav

Nekompletní Sparta nezvládla utkání se Slováckem, prohrála na jeho hřišti 2:0 a výrazně tak ztratila v boji o mistrovský titul. Na Plzeň, která má večerní duel s Jihlavou k dobru, ztrácí Pražené šest bodů. Hrály se i další čtyři zápasy 23. kola.

Fotbalisté pražské Sparty prohráli ve 23. lifovém kole na půdě Slovácka

Fotbalisté pražské Sparty prohráli ve 23. lifovém kole na půdě Slovácka | Zdroj: ČTK

Hlavní trenér Sparty Zdeněk Ščasný šetřil před čtvrtečním zápasem Evropské ligy několik opor. Ani na lavičce se tak neobjevili Zahustel, Vácha nebo brankář Bičík. Navíc kvůli osmi žlutým kartám nemohl naskočit záložník Frýdek.

Přesto Sparta potřebovala dnes zvítězit a stáhnout bodový náskok Plzně. Pražané začali dobře a v úvodu měli několik dobrých šancí. Zničehonic tak udeřili domácí. Náhradního brankáře Millera překonal po hrubce hostující obrany Kone.

Druhou branku Slovácka přidal po přestávce Civič. Sparta nedokázala zareagovat, mohla ještě inkasovat a nakonec si z Moravy veze porážku 2:0.

Třetí Mladá Boleslav se představila na půdě Příbrami. Středočeský souboj skončil výhrou Boleslavi 3:2. Ve 21. si mladoboleslavský Kúdela vstřelil vlastní branku, když si v souboji s ním nedovoleně pomohl Roman Bednář. Rozhodčí ale faul neodpískal a Příbram šla do vedení.

Druhý gól domácích vstřelil bývalý hráč Sparty nebo West Bromwiche regulérním způsobem, když dorazil Suchanovu střelu. Za Boleslav kontroval v 57. minutě Kalabiška. Pět minut před koncem padl v utkání druhý vlastní gól.

Vstřelil si ho kapitán Příbrami Tomáš Zápotočný. A když už to vypadalo, že si oba celky rozdělí body, udeřili hosté. Z přímého kopu se perfektně trefil Jakub Rada.

Fotbalisté Bohemians 1905 neodkázali uspět proti Liberci a připsali si prohru 1:0. Pražský klub měl více ze hry, přestřílel svého soupeře, který si připsal pouze jednu střelu na branku, ale stejně si z Prahy odvezou tři body Severočeši.

Jablonec přivítal na domácím hřišti Zlín, který v lize nedokázal zvítězit od 30. listopadu. A černá série hostů pokračuje i po dnešním utkání. Po remízovém prvním poločase dokázali domácí zlomit utkání ve svůj prospěch a zvítězili 3:1.

Pouze jedinou branku, a ještě z penalty, viděli diváci na stadionu v Teplicích, kam zavítalo Brno. Ke smůle domácích příznivců ji vstřelil hostující Řezníček v 81. minutě zápasu. Brno porazilo Teplice 1:0.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít