Fotbalisté Sparty remizovali v Příbrami a zůstali v lize třetí

Fotbalisté pražské Sparty přezimují v Gambrinus lize na třetím místě. V duelu 16. kola jen remizovali na hřišti Příbrami 0:0 a nevyužili šanci dostat se do čela tabulky. Na vedoucí Jablonec ztrácejí bod, druhá Plzeň má pondělní duel s Jihlavou k dobru. Ve druhém nedělním duelu porazily Teplice Brno 2:0 a zimní přestávku stráví mimo sestupové pozice na 14. příčce.

Fotbalista Sparty Tomáš Příkryl (v bílém) a příbramský Tomáš Pilík v duelu 16. kola Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:0

Sparťané opět nedokázali navázat na výkon z Evropské ligy, ve které si ve čtvrtek remízou s Lyonem zajistili postup do jarních bojů. První poločas nabídl jen málo zajímavých momentů, nebezpečnější byla Příbram. Ve 12. minutě trefil hlavou břevno Hájovský, poté střílel vedle Krbeček.

Sparta byla neškodná, navíc už v 17. minutě přišla o zraněného záložníka Krejčího. Hned po přestávce měli domácí další velkou šanci, ale Wágner v gólové šanci přestřelil. Pražanům nepomohlo ani střídání, trenér Lavička poslal na hřiště Balaje a Skaláka, ale ani oni nedokázali v útoku nic vymyslet. Nakonec mohla slavit Příbram, ale Danoski sám před brankou trefil jen gólmana Vaclíka.

00:00 / 00:00

Trenér Sparty Vítězslav Lavička byl z výkonu svého týmu v Příbrami zklamaný

"K tomu, abychom dosáhli na víc než na remízu, jsme potřebovali více kvality v útočné fázi a hlavně před brankou soupeře. Všichni jsme čekali, že nebezpečných situaci, které pak můžou vést ke gólu, si vytvoříme víc. Z toho pohledu nemůžeme být spokojení," zhodnotil zápas trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Rozhodčí: Jech - Mencl, Blažej. ŽK: Danoski, Mišůn, Hájovský (všichni Příbram)

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Šlapák (72. P. Pilík), Krbeček, T. Pilík (90. Divíšek), Danoski - Wágner, Střihavka. Trenér: Marko

Sparta: Vaclík - Vidlička (72. Skalák), Zápotočný, Švejdík, Pamič (79. Balaj) - Holek - Přikryl, Hušbauer, Matějovský, Krejčí (17. Kadeřábek) - Kweuke. Trenér: Lavička

FK Teplice - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Domácím dlouho překážela vlastní nervozita, hráči si jen málokdy dokázali přesně přihrát a navíc i špatně bránili nebezpečné protiútoky brněnských fotbalistů. Ve 24. minutě měl gólovou šanci Senegalec Fall, jistému gólu zabránila zřejmě noha obránce domácích Podaného.

Druhou velkou šanci měli hosté krátce před koncem prvního poločasu, kdy se opět Fall dostal na levé straně k míči a mohl jít sám do pokutového území. Místoí toho ale ještě přihrál Škodovi, který sice míč do branky dostal, ale z ofsajdu. A do třetice dvacetiletý Fall ztroskotal na brankáři Grigarovi. Právě gólman držel šance Teplic na vítězství.

Zlomový okamžik přišel po hodině zápasu. Mahmutovič vběhl do otevřené brněnské obrany, ze strany přihrál na zadní tyč volnému Chovancovi, který dal svůj první gól v dresu Teplic. A v 67. minutě opět Mahmutovič zvýšil na 2:0, když špičkou kopačky přehodil vyběhnutého gólmana Brna Doležala. Hosté se poté už k žádné vážné šanci nedostali, jen v 76. minutě vypadl lehký míč z rukou Grigarovi a se štěstím neprošel do sítě.

Branky: 61. Chovanec, 67. Mahmutovič. Rozhodčí: Paták - Moláček, Košec. ŽK: Jarolím, Ljevakovič, Jursa - Škoda, Fall, Pašek, Pernica. Diváci: 3318

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner (86. Lukáš), Rosa, Podaný - Jursa, Ljevakovič - Kerič (46. Vachoušek), Jarolím, Chovanec - Mahmutovič (80. Jindráček). Trenér: Ščasný

Brno: Doležal - Kaufman, Brabec, Pernica, Pašek - Glaser (69. Šíma), Zavadil, Fall, Lutonský (87. Hyčka) - Přerovský, Škoda (78. Stehlík). Trenér: Čuhel

Alena Benešová, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít