Fotbalisté Sparty si poradili s Hradcem a v lize poskočili na 2. místo

Pražská Sparta potvrdila roli favorita a v 8. kole Synot ligy porazila na Letné Hradec Králové 3:1. Hosty sice dostal do vedení Malinský, ale pak se dvakrát trefil kanonýr Lafata a třetí branku přidal Hušbauer.

Kapitán Sparty David Lafata se raduje z gólu v utkání s Hradcem Králové

Kapitán Sparty David Lafata se raduje z gólu v utkání s Hradcem Králové | Zdroj: ČTK

Utkání mělo překvapivý začátek. Hned v 6. minutě dali obránci Sparty hodně prostoru hradecké dvojici Schejbal – Malinský a druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu.

Spartu inkasovaný gól zaskočil a dlouho se nemohla dostat do tempa. Přesto se dočkala ve 20. minutě vyrovnání. Z levé strany centroval Krejčí, míč se přes chybujícího Rolka dostal až ke Konatému, který vybídl ke skórování Lafatu.

A nejlepší střelec letenského klubu se nemýlil. Vzápětí mohli jít domácí do vedení, ale při střele Vacka úspěšně zasáhl brankář Koubek a pokus Brabce zastavila tyč hradecké branky.

Do druhého poločasu už Sparta vstoupila podle svých představ a díky Lafatovi se dostala i brzy do vedení. Tentokrát se kapitán pražského týmu radoval po přihrávce Hušbauera.

Za dalších šest minut se střelecky prosadil i Hušbauer. A aby se to nepletlo, tak mu střeleckou pozici připravil Lafata. Vylepšit skóre mohl také Krejčí, který však po centru Kadeřábka nechal vyniknout pouze brankáře Koubka.

8. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FC Hradec Králové 3:1 (1:1)
Branky: 20. a 48. Lafata, 55. Hušbauer - 6. Malinský. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Pilný. ŽK: Hušbauer, Kadeřábek - P. Mareš, Rolko, Chleboun. Diváci: 6815.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Vácha, Vacek (63. Dočkal) - Konaté, Hušbauer (78. Mareček), Krejčí (83. Breznaník) - Lafata. Trenér: Lavička.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš - Štípek, Križko, Shejbal (63. P. Dvořák), Kotiš (72. P. Černý), Malinský - Halilovič (83. Hable). Trenér: Prokopec.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít