Fotbalisté Sparty vstoupili do ligového jara výhrou v Ostravě

Plzeňští fotbalisté mají i po 18. kole Gambrinus ligy čtyřbodový náskok na druhou Spartu. Ta v posledním utkání úvodního jarního víkendu zvítězila v Ostravě 2:0 dvěma góly Leonarda Kweukeho.

Sparťané měli v utkání s Baníkem navrch. Tak jako v tomto souboji Jiří Kladrubský | Zdroj: ČTK

Úřadujícímu českému mistrovi patřil celý první poločas i úvod toho druhého. Aktivní hra přinesla Pražanům vedení v 23. minutě po pohledné akci, v jejímž závěru nahrál Andrej Kerič před odkrytou branku Leonardovi Kweukemu.

Sparťané měli několik šancí svůj náskok zvýraznit, většinu z nich ovšem promarnili. V rozmezí 49. a 51. minuty pádil Kerič dvakrát osamocený na ostravského gólmana Daňka, ani jednou se ale netrefil.

Od 60. minuty už se do útoku hnali více domácí. Právě v 60. minutě hlavičkoval Adam Varadi do břevna. Své příležitosti zahodili také Frejlach s Nevesem. Baník měl místy až drtivý tlak. Z něj Sparta vyrážela do protiútoků, z nichž jeden stačil k pojištění náskoku. Nádherný pas Matějovského proměnil v gól na 2:0 znovu Kweuke, pro něhož to byla sedmá branka v této ligové sezoně.

Sparta se v duelu musela obejít bez vykartovaného Kamila Vacka a dvojice Tomáš Pekhart - Václav Kadlec, kterou potrestala disciplinární komise za nedostatečné omluvení z reprezentačního srazu. Vinou stejné kauzy nemohl na lavičku hostů Jozef Chovanec, jehož tak zastoupil Martin Hašek.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 21. a 89. Kweuke. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Jiřík. ŽK: Šenkeřík, Šmejkal, Varadi (všichni Ostrava). Diváci: 8133.

Ostrava: Daněk - Řezník (35. Frejlach), Bolf, Neves, Šmejkal (88. Kraut) - Marek, Hušbauer - Varadi, Lukeš, Fantiš - Zeher (56. Šenkeřík). Trenér: Marko.

Sparta: Blažek - Kušnír (53. Zápotočný), Brabec, Řepka, Pamič - Abena - Kerič (90. Lačný), Kladrubský (78. Sionko), Matějovský, Podaný - Kweuke. Trenér: Hašek.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít