Fotbalisté Sparty vypadli z evropských pohárů. V Häckenu prohráli 0:1

Fotbalisté pražské Sparty prohráli se švédským Häckenem 0:1, když se v 84. minutě prosadil domácí Eriscsson. Tento výsledek jim k postupu nestačil, protože duel na Letné skončil minulý týden 2:2 a český celek se tak rozloučil s pohárovou Evropou pro tuto sezonu.

Sparťanský útočník David Lafata v souboji s Oscarem Lewickim z týmu BK Häcken

Sparťanský útočník David Lafata v souboji s Oscarem Lewickim z týmu BK Häcken | Zdroj: ČTK

Na göteborgském stadionu Ullevi se hrál od začátku zajímavý zápas, ve kterém si oba týmy vytvářely příležitosti, ale skóre se v první půli nezměnilo. Sparta navíc přišla o zraněného Kadeřábka, kterého vystřídal Pauschek.

Na začátku druhého poločasu se už radovali letenští z úvodní branky, ale gól Josefa Hušbauera zhruba ze 30 metrů nebyl uznán kvůli ofsajdu Kadlece. Postupně ale začali mít více ze hry domácí a před koncem zápasu udeřili.

V 84. minutě zahrával po Váchově faulu přímý kop Ericsson a jeho střela skončila za zády gólmana Vaclíka a v následujících zhruba deseti minutách už se hosté k žádné velké šanci nedostali.

"Asi největší problém byl v tom, že jsem první poločas neproměnil ani jednu z těch dvou šancí, které jsem měl a ten zápas by se vyvíjel jinak. Oni by se museli tlačit do nás, protože bychom vedli. Ale bohužel jsem to neproměnil a to je velká chyba. Je to nepříjemné a dá se říci, že je to i ostuda. Je to pro mě velké zklamání," říkal po zápase záložník Sparty Ladislav Krejčí.

BK Häcken - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 84. El Kabir
Rozhodčí: Welz - Henschel, Foltyn (všichni Něm.)
ŽK: Ericsson, Joza, El Kabir, Chatto - Matějovský, Hušbauer