Fotbalisté Sparty zdolali v 6. kole Hradec, Boleslav nestačila na nováčka z Jihlavy

Fotbalisté Sparty Praha se vrátili na čelo prvoligové tabulky. V 6. kole Gambrinus ligy porazili Hradec Králové 1:0. Jejich sok z Edenu Slavia počtvrté v letošním ročníku remizoval, v Liberci uhrál remízu 0:0. V dalším nedělním duelu Mladá Boleslav prohrála doma 1:3 s Jihlavoum, která letos poprvé neremizovala.

Bekim Balaj ze Sparty (vlevo dole) překonává brankáře Hradce Tomáše Koubka

Bekim Balaj ze Sparty (vlevo dole) překonává brankáře Hradce Tomáše Koubka | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Sparťané přitlačili Východočechy už od úvodu na jejich půli. Co se ale týká šancí, tak byli Pražané dlouhou bezzubí. Až ve 36. minutě využili hostující ztráty míče ve středu pole, což potrestal hlavičkující albánský útočník Bekim Balaj.

Hosté se sice pokusili po přestávce o tlak. Ten měl ale jepičí život a Sparta si tak mohla relativně po vítězství 1:0 dokráčet pro tři body, které je vrátili do čela tabulky.

00:00 / 00:00

Zápasy 6. kola Gambrinus ligy sledovali reportéři Radiožurnálu

Branka: 39. Balaj. Rozhodčí: Jílek - Marek, Štěrba. ŽK: Šisler, Fukal (oba Hradec). Diváci: 9631.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:0

Hosté nevyužili v prvním poločase převahu, kterou měli a gól jim nepřinesly ani rány Juhara z dálky. Liberečtí ve druhé půli prostřídali, osmělili se a vyrovnali hru, ale neskórovali. A když slávisté nevyužili krátkou přesilovku, v 87. minutě byl vyloučen Fleišman, skončil duel bez branek 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Košec, Kovařík. ŽK: Janů - Juhar, Vošahlík, Mičola, Cicman. ČK: 87. Fleišman (Liberec). Diváci: 4848.

Mladá Boleslav - Jihlava 1:3 (1:2)

Hosté v první půli trestali hrubé chyby boleslavské obrany. V 7. minutě trestal špatnou hru domácích Tecl, který následně přidal i druhý jihlavský gól, tentokrát ale z penalty. 13 minut před koncem prvního poločasu Magera rovněž z penalty snížil, ale domácí tým oslabil ve 44. minutě Opiela. Poslední branku utkání zařídil v závěru zápasu Koloušek.

Branky: 32. z pen. Magera - 7. a 23. z pen. Tecl, 86. Koloušek. ŽK: Zbrožek, Kulič, Kysela - Šourek, Tlustý, Rada. ČK: 44. Opiela (M. Boleslav). Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Blažej. Diváci: 3732.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít