Fotbalisté střížkovských Bohemians jsou opět poslední, deklasovalo je Kladno

Souboj posledních dvou týmů Gambrinus ligy vyzněl jasně pro fotbalisty Kladna, kteří vyhráli na Strahově nad střížkovskými Bohemians Praha vysoko 4:1 a odsunuli tak svého soupeře opět na dno tabulky. Tři body získaly také České Budějovice po výhře nad Příbramí 2:1.

Fotbalisté Kladna se radují po prvním gólu v síti Bohemians Praha

Fotbalisté Kladna se radují po prvním gólu v síti Bohemians Praha | Zdroj: ČTK

Bohemians Praha - SK Kladno 1:4 (0:2)

Nový trenér Kladna Stanislav Procházka zažil vítěznou premiéru na lavičce svého týmu. Důležitý vzájemný souboj dvou mužstev uzavírajících tabulku byl od počátku v režii středočeského celku.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportérů Radiožurnálu

Výsledkem tak bylo poločasové vedení 2:0, když se nejprve trefil ve 28. minutě po samostatné akci Zoubek a druhý gól přidal chvíli před půli po rohovém kopu hlavou Beneš.

Aktivní Zoubek se navíc radoval z branky i po přestávce. Na jeho přímý kop ze 61. minuty neměl střížkovský gólman Rodinger nárok. O osudu duelu tak bylo prakticky rozhodnuto.

Horáček si ještě vykřesal v 66. minutě Bohemians naději, kterou ale definitivně utnul necelou čtvrthodinu před koncem utkání Novotný.

Bohemians Praha tak jsou v tabulce poslední o tři body právě za Kladnem. Středočeši ztrácí na nesestupovou 14. pozici pět bodů.

Branky: 66. Horáček - 28. a 61. Zoubek, 43. Beneš, 77. Novotný. Rozhodčí: Bílek - Zlámal, Urban ŽK: Fenyk, Horáček, Flachbart. Diváci: 580.

Bohemians: Rodinger - Macháček (46. Horáček), Lencevič, Drobný, Flachbart - Fenyk (75. Kincl), Dobeš, Demeter, Grznár (46.
Pospíšil) - Jeslínek, Ibe. Trenér: Jindráček.

Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, J. Procházka - Holub (81. M. Lička), Novotný, Cigánek (66. Zachariáš), Strnad, Zoubek - Tatanašvilli (85. Klinka). Trenér: S. Procházka.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:1 (0:0)

Souboj dvou týmu ze spodní části tabulky v prvním poločase žádné ofenzivní manévry nenabídl. S ojedinělými střeleckými pokusy na obou stranách si brankáři bez problémů poradili.

Bezbrankové skóre změnil až v 56. minutě domácí Horejš. Příbramský brankář Krbeček nedosáhl na centr z rohového kopu a českobudějovický kapitán se hlavou nemýlil. Za deset minut bylo ovšem po hlavičce Huni srovnáno.

Utkání nakonec rozhodla sporná situace z 81. minuty. Horejš po rohovém kopu vystřelil a jeden z hostujících hráčů odvrátil na brankové čáře míč do břevna. Asistent rozhodčího ovšem signalizoval branku, kterou hlavní uznal.

Branky: 56. a 81. Horejš - 66. Huňa. Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Wilczek. ŽK: Otepka, Sedláček - Pleško, Pilík, Šmejkal. Diváci: 2763.

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Hunal, Krob - Volešák, Riegel, Otepka (87. Benát), Šíma (69. Hudson) - Meszároš (46. Ondrášek), Sedláček. Trenér: Šilhavý.

Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Štochl, Šmejkal - Klesa (68. Pleško), Tarczal, Borek (79. Pilík), Hušbauer - Huňa, Fantiš (59. Wágner). Trenér: Marko.