Fotbalisté Švédska zdolali Dánsko a ve finále ME do 21 let vyzvou Portugalsko

Fotbalisté Švédska se stali druhým finalistou mistrovství Evropy do 21 let v České republice. V semifinále na pražské Letné porazili Dánsko 4:1 a o zlato si zahrají v úterý proti Portugalců, kteří ve druhém semifinálovém souboji rozdrtili v Olomouci favorizované Německo 5:0.

Švédsko poslal do vedení John Guidetti proměněnou penaltou

Švédsko poslal do vedení John Guidetti proměněnou penaltou | Zdroj: ČTK

Skandinávský souboj gólově otevřeli v prvním poločase John Guidetti z penalty a Simon Tibbling.

Za favorizované Dány po změně stran snížil Uffe Bech, ale střídající Robin Quaison a Oscar Hiljemark v závěru definitivně pojistili výhru Švédů.

Portugalsko položilo základ vítězství už v prvním poločase, když se trefili Bernardo Silva, Ricardo a Ivan Cavaleiro. Další góly přidali Joao Mário a Ricardo Horta.

Německá jednadvacítka tak utrpěla svou nejhorší porážku v historii. Navíc dohrávala bez vyloučeného Bittencourta.

Portugalci (v červeném) nasázeli Němcům pět gólů | Foto: ČTK

Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let - semifinále (Olomouc):

Dánsko - Švédsko 1:4 (0:2)
Branky: 63. Bech - 23. Guidetti z pen., 26. Tibbling, 83. Quaison, 90.+5 Hiljemark. Rozhodčí: Karasev - Averijanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Poulsen (Dánsko).

Portugalsko - Německo 5:0 (3:0)
Branky: 25. B. Silva, 33. Ricardo, 45.+1 Cavaleiro, 46. Mário, 71. Horta. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.). ŽK: Esgaio - Kimmich, Bittencourt. ČK: 75. Bittencourt. Diváci: 9876.