Fotbalisté Teplic mají za sebou nevydařený podzim, na jaře je čeká boj o záchranu

Ještě před třemi lety byly touto dobou první v Gambrinus lize, teď jsou rádi za únik ze sestupové pozice. Fotbalisté Teplic se podzmní částí protrápili až k předposlední příčce, kterou po 16. kole díky výhře 2:0 nad Brnem opustili. Ale sami cítí, že vyhráno vzhledem k velké vyrovnanosti nejvyšší domácí soutěže nemají. Tím spíš, když jim s jarním bojem o záchranu scházejí zkušenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Jarolím na tréninku FK Teplice. | Foto: David Kalvas

"Teď nebudu mluvit o Teplicích, ale obecně. Abych nemluvil o někom v první lize, dám příklad třeba z Kladna. Když tam hodnotili sezonu a měli třináct bodů a ostatní měli čtrnáct, patnáct, šestnáct, všichni tleskali a říkali, je to fantastické, jsme nadosah a všechny relativně slabší týmy máme doma. Ale to je Kladno, Teplice jsou se šestnácti body samozřejmě zklamané," zhodnotil první polovinu sezony teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Hrají na jednom z nejkrásnějších stadionů, ale výkony tomu už delší dobu neodpovídají. Fotbalisté Teplic mají za sebou nepovedený podzim a fanoušky klubu zřejmě neutěší, že mohli na poslední domácí zápasy zadarmo.

"Vyhráli jsme, to je pro nás to nejdůležitější, ubojovali jsme to, o to je to cennější. Samozřejmě jsme si to představovali jinak, ale potřebovali jsme to ubojovat, účel světí prostředky," říká někdejší hráč Slavie a Jablonce Marek Jarolím.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Teplic opustili sestupové pozice, ale rozhodně nejásají

Do klubu přišel v průběhu podzimu a nemůže říct, že by zdejším borcům něco ke spokojenosti chybělo. Tedy kromě bodů pochopitelně, což staví teplické fotbalisty po celkově úspěšných patnácti letech najednou do pozice týmu, který bude bojovat o záchranu v nejvyšší domácí soutěži.

"Ze začátku jim nevyšly zápasy, pak se dostali pod psychickou deku a táhlo se to s nimi. Když se podíváte, ta domácí bilance je dobrá, jen jednou se prohrálo s Jabloncem. Ale nedokázalo se to nikdy potvrdit venku. Po domácí výhře jsme jeli ven, očekávali jsme, že přivezeme body, ale to se nestalo. Není to ideální, situace, kdy se hraje vlastně o padáka na klidu nepřidá," tvrdí Marek Jarolím

Je otázkou, kteří fotbalisté budou na jaře o záchanu v nejvyšší soutěži za Teplice bojovat. Někteří zkušenější hráči strávili podzimní závěr na lavičce náhradníků a nejen oni zatím nemohou tušit, jestli s nimi bude kouč Zdeněk Ščasný nadále počítat.

"Uvidíme, co bude přes zimu, jak se to bude řešit. Ale musíme z toho co nejdřív na jaře vyklouznout," má jasno Marek Jarolím.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme