Fotbalisté Teplic otočili pohárový zápas s Plzní, do odvety si vezou výhru 2:1

Fotbalisté Plzně vstoupili do čtvrtfinále Poháru FAČR porážkou 1:2 v Teplicích. Viktoria sice od 76. minuta zásluhou Františka Rajtorala na severu Čech vedla, ale deset minut před koncem srovnal Roman Potočný a teplický obrat v závěru dokončil Benjamin Balázs.

Teplický Zdeněk Vondrášek (ve žlutém) v souboji s Janem Chramostou z Plzně

Teplický Zdeněk Vondrášek (ve žlutém) v souboji s Janem Chramostou z Plzně | Zdroj: ČTK

Teplice, které na rozdíl od svého soupeře nastoupily v téměř ideální sestavě, se dostávaly do větších šancí. V první půli měl největší šanci po půlhodině hry Vondrášek, který sám před brankářem Bolkem vůbec netrefil branku.

Ve 36. minutě mohlo udeřit na opačné straně. Střele plzeňského Hejdy zabránil v cestě do sítě obětavým a šťastným zákrokem Lüftner.

Po hodině hry neprostřelil domácí Hora brankáře Bolka, na úvodní gól tak diváci čekali až do 76. minuty. Střídající Rajtoral dorážkou Holendovy střely poslal Plzeň do vedení. Z něj se ale Západočeši příliš dlouho neradovali.

O čtyři minuty později se do centru Táborského položil Potočný, jenž hlavou poslal míč přesně k tyči. Teplice si v závěru vytvořily tlak. Chukwuma sice trefil jen plzeňskou tyč, ale Balázs po následném závaru procpal míč za Bolkova záda a zařídil těsnou výhru.

Odveta se hraje v Plzni za týden.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru FAČR:

Teplice - Plzeň 2:1 (0:0)
Branky: 80. Potočný, 89. Balázs - 76. Rajtoral. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK: Táborský, Potočný (oba Teplice). Diváci: 2381.
Teplice: Grigar - Vondrášek (75. Balázs), Lüftner, Jablonský, Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Hora, Litsingi (85. Ch. Chukwuma), Táborský - Potočný. Trenér: P. Rada.
Plzeň: Bolek - R. Hubník, Hejda, Baránek, Medveděv - Vaněk (46. Rajtoral), Hořava (68. Hrošovský) - Tecl, Chramosta (87. Hradecký), Kovařík - Holenda. Trenér: M. Koubek.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít