Fotbalisté Teplic podlehli Varnsdorfu 0:2 a v Poháru České pošty končí

Fotbalisté Teplic zažívají povedený vstup do sezony v rámci Gambrinus ligy, v Poháru České pošty však nečekaně brzy končí. Severočeský celek prohrál na hřišti druholigového Varnsdorfu 0:2, obě trefy domácích zaznamenal útočník Jiří Schubert.

Trenér Zdeněk Ščasný udílí pokyny při své premiéře na teplické lavičce.

Trenér Zdeněk Ščasný udílí pokyny při své premiéře na teplické lavičce. | Zdroj: ČTK

Značně obměněnou sestavu poslal do pohárového utkání proti Varnsdorfu teplický trenér Zdeněk Ščasný, který z vítězného ligového klání v Jihlavě nechal v základní jedenáctce pouze pětici hráčů.

Aktuálně čtvrtý tým Gambrinus ligy doplatil především na nevyužité šance. První půle gólový moment nepřinesla, skóre se tak měnilo až ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Šest minut po přestávce poslal domácí do vedení střídající útočník Jiří Schubert, který v 64. minutě svůj střelecký úspěch zopakoval.

Na druhou trefu Varnsdorfu sice dokázali hosté reagovat herní převahou, ze které ale gól vytěžit nedokázali. Po prohře 0:2 se tak Teplice jako první zástupce nejvyšší soutěže s Pohárem České pošty loučí.

Slavia deklasovala Chomutov

Vydařené vystoupení má za sebou pražská Slavia, která v nedávném utkání právě s Teplicemi utrpěla debakl 0:7. Stejné skóre svítilo na výsledkové tabuli také po utkání Poháru České pošty v Chomutově, tentokrát to však to byli právě ‘sešívaní,‘ kdo deklasoval svého soupeře.

Slavii pomohli k vítězství dvougóloví střelci Hurka se Škutkou, po jedné brance přidali Bortel, Kisel a Koreš. Pražané tak také ve druhém utkání unikli hrozící půlmilionové pokutě udělené vedením klubu.