Fotbalisté Teplic stříleli v utkání se Slávií do obou branek

Fotbalisté Teplic porazili v dohrávce 6.kola Gambrinus ligy pražskou Slávií 2:1. Severočeši se posunuli na sedmé místo tabulky.

Souboj Teplic se Slávií

Souboj Teplic se Slávií | Zdroj: ČTK

FK Teplice - SK Slavia Praha 2:1 (1:1)

První poločas nepřinesl příliš nebezpečných situací před oběma brankami, přesto padaly góly. Ve 22. minutě poslal míč do pokutového území Teplic Černý, brankář Grigar si pro něj chtěl dojít, ale Vidlička v té samé chvíli poslal malou domů do míst, kde už brankář ale nebyl – 0:1.
Domácí dopověděli ve 37. minutě svou první střelou mezi tyče. Na hranici pokutového území se dostal k odraženému míči Kalivoda, napálil ho směrem na slávistickou branku a míč zapadl k levé tyči Jaakkolovi svatyně – 1:1.
Jestliže úvodních 45 minut nepřineslo příliš vzruchu před oběma brankami, tak druhý poločas o ně rozhodně nouze nebyla. Nejprve rozvlnil síť Slávistické branky Mahmutovič, ale byl mu odmáván sporný ofsajd. Z následného proti útoku nedokázali hosté propálit třikrát rozhozenou obranu domácích.
V 67. minutě poslal Vidlička centr do šestnáctky a Čelůstka si v souboji o míč počínal jako volejbalista. Po jeho ruce se kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Pavel Verbíř – 2:1. Slávia se sice snažila vytvořit si tlak, ale na dobře organizovanou hru domácích si už nepřišla.
Branky: 38. Kalivoda, 67. Verbíř z pen. - 22. vlastní Vidlička. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Večeřa. ŽK: Mareš, Vondrášek - Trapp, Vomáčka. Diváci: 7515.

Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Vondrášek), Kalivoda (87. Došek), Ljevakovič, Zoubele (64. Siva) - Mareš, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Slavia: Jaakkola - Čelůstka, Vomáčka, Trapp, Hubáček - M. Černý, Kisel, Janda (69. L. Jarolím), Ragued, J. Černý - Hora (60. Vlček). Trenér: K. Jarolím.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít