Fotbalisté Teplic v GL prohráli, jejich trenér Lukáš Přerost odstoupil

Fotbalisté Teplic po pádu na sestupové pozice v Gambrinus lize a prohře 2:3 v Českých Budějovicích přišli o trenéra. Lukáš Přerost po utkání devátého kola na jihu Čech na svůj post rezignoval. Ostravský Baník doma neudržel dvoubrankový náskok a s Mladou Boleslaví si nakonec dělil body za remízu 2:2.

Novým trenérem hráčů FK Teplice bude čtyřiatřicetiletý Lukáš Přerost. Vedení klubu to oznámilo na tiskové konferenci. V pozadí je sportovní manažer Pavel Verbíř. | Zdroj: ČTK

České Budějovice ukončily sérii zápasů bez vítězství a opustily tak sestupové pozice. Na ty naopak spadl jejich dnešní soupeř – Teplice. Domácí využili každou příležitost k zaútočení, navíc se jim dařilo šance proměňovat.

Po gólech Táborského, Klesy a Machovce vedli Jihočeši už 3:0. Teplice ale nesložily zbraně a za hosty snižoval v hustém a vytrvalém dešti v 77. minutě Jarolím. Koncovku ještě zdramatizoval v 86. minutě povedenou střelou Vachoušek, ale vyrovnat se hostům nepodařilo.

Fotbalistům Ostravy stejně jako před týdnem nestačil dvoubrankový náskok. V prvním poločase se prosadili domácí Maltán a Lukeš, ale v nastaveném čase snížil mladoboleslavský Sivrič. V 63. minutě vyrovnal Nešpor a po dalších šancích Středočechů byli ještě domácí rádi za remízu.