Fotbalisté Teplic vyhráli v Plzni na penalty a jsou v pohárovém semifinále

Posledním semifinalistou Poháru FAČR jsou fotbalisté Teplic, kteří postup v Plzni vybojovali až po penaltovém rozstřelu. V základní hrací době totiž zápas skončil opět 2:1 pro domácí. Po neúspěšném obhájci Spartě tak ve čtvrtfinále skončil i druhý loňský finalista.

Teplický Admir Ljevakovič proměňuje rozhodující penaltu pohárového duelu s Plzní | Zdroj: ČTK

Více než osm tisícovek diváků se ve Štruncových sadech čekalo na úvodní gól až do 62. minuty, kdy po Kovaříkově centru překonal teplického gólmana Grigara útočník Holenda.

O sedm minut později ale obrana Viktorie nechala projít po pravé straně Litsingiho, který střelou k bližší tyči vyrovnal. Ani Teplice se ale dlouho z postupového výsledku neradovaly.

V 77. minutě uklidil hlavou míč za Grigarova záda po dalším centru Kovaříka stoper Baránek. Rušnou dvacetiminutovku uzavřel skvělý zákrok Bolka na brankové čáře proti Litsingimu.

V pohárových zápasech jdou na řadu rovnou penalty, ve kterých prokázali pevnější nervy hráči Teplic. V dresu Viktorie selhali Mahmutovič s Rajtoralem, na straně Severočechů neproměnil jen Hora.

Mezi nejlepší čtyřku už ve středu postoupily Mladá Boleslav, Jablonec a Liberec. Semifinálové dvojice určí páteční los. Hrát by se mělo 29. dubna, odvety pak 13. května.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru FAČR:

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:1 (0:0), na penalty 3:4
Branky: 62. Holenda, 77. Baránek - 69. Litsingi. Penaltu proměnili: Kovařík, Hořava, Limberský - Jablonský, Potočný, Krob, Ljevakovič. Neproměnili: Rajtoral, Mahmutovič - Hora. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Petržela - Lüftner, Potočný, Litsingi, Chukwuma. Diváci: 8357. První zápas: 1:2, postoupily Teplice.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít