Fotbalisté Toga mohou díky Blatterovi na mistrovství Afriky

Fotbalisté Toga se mohou zúčastnit mistrovství Afriky. Africká konfederace CAF zrušila jejich vyloučení z příštích dvou ročníků kontinentálního šampionátu díky přímluvě předsedy mezinárodní federace FIFA Seppa Blattera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FIFA logo

FIFA logo | Foto: FIFA

Reprezentační výběr Toga byl v lednu potrestán zákazem startu na africkém šampionátu v letech 2012 a 2014 za to, že na začátku roku odstoupila z mistrovství konaném v Angole.

Tehdy na tožskou reprezentaci při cestě do dějiště turnaje zaútočili ozbrojení separatisté, kteří zabili tři členy výpravy a zranili několik hráčů. Fotbalisté Toga po útoku nejprve odmítli na šampionátu startovat. Když pak své rozhodnutí změnili, přikázal jim premiér země Gilbert Houngbo, aby se vrátili do vlasti.

Africká konfederace CAF proto Togo následně potrestala za vměšování vlády do fotbalových záležitostí a udělila mu pokutu ve výši 50.000 dolarů. Zástupci země se odvolali k mezinárodní sportovní arbitráži CAS v Lausanne, která vyzvala k řešení problému předsedu mezinárodní federace FIFA Seppa Blattera.

Ten pak dokázal přesvědčit zástupce africké konfederace, aby zákaz zrušili. Formálně by se tak mělo stát 15. května na zasedání výkonného výboru CAF.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme