Fotbalisté Uruguaye jsou prvními čtvrtfinalisty MS

Reprezentanti Uruguaye postoupili jako první do čtvrtfinále fotbalového mistrovství světa. V Jihoafrickém Port Elizabeth totiž porazili Jižní Koreu 2:1. Postup mezi nejlepších osm týmů šampionátu slaví po dlouhých čtyřiceti letech.

Luis Suárez - hrdina Uruguaye

Luis Suárez - hrdina Uruguaye | Zdroj: ČTK

Uruguayský hrdina se jmenuje Luis Suárez. Třiadvacetiletý útočník Ajaxu poslal dvěma góly Uruguay do čtvrtfinále. Skóre otevřel už v osmé minutě, kdy využil nezištnou Forlánovu přihrávku branku. Devět minut před koncem vrátil Jihoameričanům vedení nádhernou technickou střelou z hranice pokutového území.

To bylo třináct minut po té, co Jihokorejci smazali zásluhou Čong-jonga smazali jednobrankové manko. Na druhou branku Suáreze už odpovědět nedokázali.

00:00 / 00:00

osmifinále URU-KOR

Od 20:30 se hraje druhé osmifinále mezi Spojenými státy a Ghanou.

Uruguay – Korea 2:1 (1:0), branky: 8. a 80. Suárez – 68. I Čong-jong. Rozhodčí: Stark – Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Kim Čong-u, Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong (všichni Korea). 30 597 diváků.¨

Sestava Uruguaye: Muslera – Lugano, Godín (46. Victorino), Fucile – Pérez, Arévalo, M. Pereira, Á. Pereira (74. Lodeiro) – Suárez (84. Fernández), Cavani, Forlán. Trenér: Tabárez.

Sestava Korey: Čung Song-rjong – Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong, I Čong-su, I Jong-pchjo – Kim Čong-u, Ki Song-jung (85. Jom Ki-hun), Kim Če-song (61. I Tong-kuk), Pak Či-song – Pak Čchu-jong, I Čong-jong. Trenér: Huh Čung-mu.

Miroslav Bureš, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít