Fotbalisté Ústí nad Labem jsou prvním postupujícím do GL

Fotbalisté Ústí nad Labem si po roční pauze vybojovali návrat do Gambrinus ligy. V dnešním 28. kole druhé ligy totiž porazili Vlašim 1:0. jejich účast mezi domácí elitou ani i tak není jistá, ústecký klub totiž nemá vyhovující stadion.

Fotbalisté Ústí se radují z gólu do sítě Českých Budějovic.

Fotbalisté Ústí se radují z gólu do sítě Českých Budějovic. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Fotbalistům Ústí stačilo k postupu zpátky do první ligy získat v dnešním utkání jeden bod, už od počátku ale hráli na jistotu. Do vedení se domácí dostali už ve 4. minutě, když Gulajev usměrnil po rohovém kopu míč přesně k tyči.

S jednogólovým vedením se ale ústečtí fotbalisté nespokojili a nadále měli na hřišti převahu. Šance Moulise i Holka ale vychytal pozorný gólman Hanuš. Vlašim se ke slovu dostala až na konci prvního poločasu, před brankářem Novákem se sám ocitl Nečas, ale neuspěl.

V závěru utkání se role obou týmů obrátily a Vlašim, která neměla jistou záchranu, se začala tlačit dopředu, zatímco domácí urputně bránili těsné vedení a chodili do rychlých brejků. Na skóre se už ale nic neměnilo a Ústí mohlo slavit postup do nejvyšší domácí soutěže.

Zatím se ale neví, jestli v Gambrinus lize skutečně bude hrát, svaz totiž ústeckému klubu zřejmě neudělí prvoligovou licenci, a to kvůli nevyhovujícímu stadionu.

28. kolo druhé fotbalové ligy:

Ústí nad Labem - Vlašim 1:0 (1:0)

Branka: 4. Gulajev. Rozhodčí: Ochotnický - Santarius, Tacina. ŽK: Zeman, Martykán - Petrů. Diváci: 1268.

Ústí: Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Peterka (60. Lácha), Martykán, Jablonský (84. Dragoun), Moulis - Gulajev (76. Rosendo), Holek. Trenér: Habanec.

Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Starý, Průcha - Janda (78. Demeter), Macek, Pokorný, Kosák, Nečas (64. Červenka) - Vaněček. Trenér: Urban.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít