Fotbalisté Ústí nad Labem zdolali překvapivě Jablonec

Poslední celek Gambrinus ligy z Ústí nad Labem si ve 25. kole vyšlápl na třetí Jablonec a zvítězil překvapivě 2:1. I v ostatních zápasech bodovali domácí.

Souboj Ústí nad Labem a Jablonce

Souboj Ústí nad Labem a Jablonce | Zdroj: ČTK

Už v první minutě se sice dostal do šance hostující Lafata, ale v malém pokutovém území zaváhala a tak udeřilo na druhé straně. Stožický odcentroval a Veverka míč nadzvedl mimo dosah Špita.

Když domácí přestáli další šanci Lafaty dokázali zvýšit svůj náskok v 51. minutě. Krbeček se zbavil ve vápně obránce a tvrdou střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky. Jablonec nesložil zbraně a v 75. minutě dokázal snížit Piták. Hosté měli následně několik šancí, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s ústeckým trenérem Habancem

Branky: 7. Veverka, 51. Krbeček - 74. Piták. ŽK: Kovář (Ústí). Rozhodčí: Kocourek - Čecháček, Peřina. Diváci: 789.

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 3:1 (1:1)

Hosté se sice ujali velmi brzy v utkání vedení, když se ve 4. minutě prosadil Mendy. Domácí ale přišli s odpovědí už po čtvrt hodině. Střelec branky Nešpor navíc krátce po začátku druhého poločasu otočil vývoj skóre na stranu Bohemians.

Zelenobílí pak už hru kontrolovali a navíc dokázali své vedení ještě navýšit, když se v 70. minutě dokázal prosadit Škoda. Pražané se tak dokázali přiblížit svému dnešnímu soupeři, v tabulce páté Mladé Boleslavi na rozdíl jediného bodu.

Branky: 19. a 53. Nešpor, 70. Škoda - 4. Mendy. Rozhodčí: Jech - Teuber, Moláček. Bez ŽK. Diváci: 2946.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

V záchranářském duelu byli jasně lepším týmem Jihočeši. Příbram sice měla několik gólových příležitostí, ale do černého se trefovali pouze domácí. Už za rozhodnutého stavu navíc oslabil Příbramské Aleš Hruška, když uviděl v rychlé sledu druhou žlutou a následně červenou kartu.

Branky: 44. Čirkin, 73. Stráský, 79. Ondrášek. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, Jiřík. ŽK: Čirkin, Lengyel, Ondrášek - Pleško, Nohýnek, Hruška. ČK: 79. Hruška. Diváci: 2477.

Hradec Králové - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Osudovým okamžikem se pro oba celky stala akce ze 33. minuty. Štěpán nacentroval z levé strany, střed obrany hostí nechal zcela volného Klapku a ten bez problémů hlavou zavěsil. Brno tak má na poslední Ústí nad Labem pouze jednobodový náskok.

Branka: 33. Klapka. Rozhodčí: Adámek - Košec, Santarius. ŽK: Klapka, Pilař - Husár, Pernica, Simerský, Mitrovič. Diváci: 5724.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 6:2 (3:0)

První půl hodinu to rozhodně na žádnou velkou kanonádu nevypadalo. Jenže konec prvního poločasu přinesl tři branky do sítě hostů a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Oba celky ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce navázali na střelecké představení a diváci tak viděli dalších pět branek.

Branky: 40. a 51. Nezmar, 45. a 80. Štajner, 38. Gecov, 88. Breznaník - 57. Vondrášek, 86. Verbíř. Rozhodčí: Jílek - Szarowski, Urban. ŽK: Hadaščok - Jungr. ČK: 70. Jungr. Diváci: 4440.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít