Fotbalisté vedoucí Plzně zůstali bod před Spartou, Ostrava není poslední

Fotbalisté Plzeň otočili v 15. kole Gambrinus ligy výsledek zápasu v Liberci, vyhráli 2:1 a jsou půlmistrem. Jen o bod méně má druhá Sparta, která porazila Teplice 1:0. Zvítězil i Baník Ostrava, který zdolal Slovácko 2:1 a opustil v tabulce poslední místo.

Liberecký Ondřej Kušnír (vpravo) bojuje o míč s Michalem Ďurišem z Plzně

Liberecký Ondřej Kušnír (vpravo) bojuje o míč s Michalem Ďurišem z Plzně | Zdroj: ČTK

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Slovan začal domácí rozlučku s kariérou Jan Nezmara hodně ofenzivně a do vedení šel po individuální akci Bosančiće už v 19. minutě. Hostující šance šly navíc výrazně dolu krátce před přestávkou, kdy dostal červenou kartu stoper Procházka.

I o deseti ale nakonec dokázali Plzeňští potvrdit své kvality. V 62. minutě se díky střídajícímu Štípkovi radovali z vyrovnání, i když gól byl možná po ofsajdové situaci, a obrat završil po zmatcích v domácí obraně Darida.

„V kabině jsme si řekli, že už jsme takovéto těžké zápasy zvládli, že to půjde. Jen to bude těžké a budeme muset běhat. Možná si mysleli, že už ten zápas zvládnou, že hrajeme jen o deseti,“ říkal po utkání Vladimír Darida.

Také Liberec dohrával o deseti, když viděl druhou žlutou kartu Vácha, na výsledku to ale už nic nezměnilo.

Branky: 19. Bosančić - 62. Štípek, 79. Darida. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Nádvorník. ŽK: Vácha, Blažek, Šural, Kušnír, Bosančić - Limberský, Darida, Bakoš. ČK: 89. Vácha - 43. Procházka. Diváci: 4180.

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)

Domácí po celý zápas svého soupeře tlačili, skrz teplický beton si vytvořili celou řadu slibných šancí, ale gólu se dlouho nemohli dočkat.

V 19. minutě trefil Pamić tyč, po změně stran Krejčí z pěti metrů napálil jen gólmana Grygara a neujaly se ani další pokusy jak z bezprostřední blízkosti, tak z dálky. Severočeši byli úplně neškodní.

Trest přišel v 84. minutě. Po rohovém kopu, velkém závaru a nastřeleném břevnu dotlačil míč za čáru Belej. Zařídil tak Spartě vítězství 1:0, které jí udrželo jednobodovou ztrátu na vedoucí Plzeň.

Branka: 84. Balaj. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Urban. ŽK: Hušbauer - Ježdík. Diváci: 6031

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Domácí Baník nechtěl být po polovině soutěže na posledním místě, k tomu ale potřeboval vyhrát. Jenže v první půli toho stejně jako jeho soupeř moc neukázal, navíc se po jednom ze soubojů znovu zranila největší ostravská hvězda Václav Svěrkoš.

„To koleno mi trošku vyjelo, cítil jsem podobný pocit jako minule. Zítra mám rezonanci, tak počkám na ni. Asi to bude to samé,“ popsal svůj zdravotní stav Václav Svěřkoš, který si možná opět přetrhl zkřížený vaz v pravém koleni.

00:00 / 00:00

Informace o zdravotním stavu zraněného Václava Svěrkoše zjišťoval Radim Sajbot

Zajímavější fotbalové věci se začaly dít na Bazalech až v poslední půlhodině, kdy také padly všechny góly. Slovácko nejdřív zachránilo po Kaprálikově hlavičce břevno, Majtán už se ale v 70. minutě nemýlil.

Hosté dokázali odpovědět v 80. minutě ze standardní situaci, když centrovaný míč po rohu usměrnil hlavou do sítě Košút. Jenže prakticky vzápětí rozhodl o třech bodech pro domácí krásnou ranou z trestného kopu Milosavljev.

Branky: 70. Majtán, 82. Milosavljev - 80. Košút. Rozhodčí: Bílek - Peřina, Pochylý. ŽK: Majtán, Svěrkoš, Zawada, Droppa, Kraut, Milosavljev - Trousil, Valenta, Kuzma. Diváci: 5569.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít