Fotbalisté vedoucího Jablonce vyhráli v Jihlavě

Fotbalisté vedoucího Jablonce vytvořili v Gambrinus lize tlak na Spartu a Olomouc. V předehrávce 13. kola vyhráli v Jihlavě 1:0 a před soupeři z čela tabulky, kteří hrají své zápasy o víkendu, tak mají náskok tří bodů.

Jablonecký Jan Kopic střílí z akrobatické pozice jediný gól zápasu v Jihlavě

Jablonecký Jan Kopic střílí z akrobatické pozice jediný gól zápasu v Jihlavě | Zdroj: ČTK

V Jihlavě viděli diváci fotbal rozdílných poločasů. V prvním měla navrch Vysočina a ve 30. minutě dokonce dala zásluhou Vaculíka gól, jeho spoluhráč Mešanović ale stál předtím v ofsajdu, a tak branka neplatila.

Ve druhé půli byl lepší ligový lídr z Jablonce. V 63. minutě Severočeši rychle rozehráli, domácí obrana nebyla připravená a toho využil bývalý hráč Jihlavy Kopic. A jeho trefa byla nakonec jediným a rozhodujícím gólem zápasu.

Nováček z Jihlavy tak prohrál poprvé v této sezóně na domácím stadionu, hosté si pak s největší pravděpodobností udrží první místo. Týmy Sparty a Olomouce by totiž museli nastřílet svým soupeřům čtyři resp. pět branek.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 62. Kopic. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Jungr, Kučera, Mešanovič - Kopic. Diváci: 3490.

Jihlava: Blažek - Obert (63. Kryštůfek), Šourek, Tlustý, Josl - Masopust (82. Sedláček), Jungr, Rada, Kučera, Vaculík - Mešanovič. Trenér: Komňacký.
Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic (80. Třešňák), Čížek (72. Vaněk), Loučka, Piták, Jablonský (90.+1 Haurdič) - Lafata. Trenér: Kotal.

Jan Kodet, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít