Fotbalisté Viktorie Plzeň s přehledem postoupili do 3. předkola EL

I v odvetném zápase druhého předkola Evropské ligy zvítězili hráči Plzně nad gruzínským celkem Metalurgi Rustavi. Po venkovním vítězství 3:1 vyhráli v domácím prostředí 2:0, a bez problémů tak stvrdili svůj postup.

Plzeňští fotbalisté se radují se vstřeleného gólu do sítě Rustavi

Plzeňští fotbalisté se radují se vstřeleného gólu do sítě Rustavi | Zdroj: ČTK

O osudu utkání rozhodli domácí už během prvních deseti minut. V 7. minutě se totiž trefil Michal Ďuriš, který využil centru Davida Limberského. O tři minuty později napřáhl Vladimír Darida zpoza vápna a Plzeň vedla 2:0.

V tu dobu už vedli Západočeši virtuálně 5:1 a hráči Rustavi by k postupu museli vstřelit čtyři branky. Tento pocit evidentně plzeňské uspokojil a postupně ustupovali z nasazeného tempa z první čtvrthodiny hry.

00:00 / 00:00

David Limberský mluví o vítězném zápase proti Metalurgu Rustavi

Na začátku druhého poločasu se do šancí dostali dokonce gruzínci. Nejprve střílel v 59. minutě Tatanašvili a za šest minut trefil z třiceti metrů břevno Dobrovolski.

Nastřelená konstrukce Bolkovy branky hráče Plzně probudila. Vzápětí se totiž dostali do gólových příležitostí Michal Ďuriš a čerstvý hráč na hřišti Jakub Hora. Neprosadil se ale ani jeden a do konce utkání se už stav nezměnil.

Kromě postupu do třetího předkola Evropské ligy, ve kterém si zahrají s polským celkem Ruchem Chorzów, musel potěšit domácí hráče Viktorie Plzeň i téměř plný a neustále pozbuzující stadion.

Viktoria Plzeň - Metalurgi Rustavi 2:0 (2:0) První zápas 3:1, postupuje Plzeň

Branky: 7. Ďuriš, 10. Darida
Rozhodčí: Berntsen - Nebben, Opland (všichni Nor.)
Diváci: 11 446
Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo (63. Hora), Kolář (82. Hanousek), Malakjan (77. Řezník) - Ďuriš
Rustavi: Bediašvili - Kakušadze (46. Lobjanidze), Machviladze, Intskirveli, Suchiašvili - Japaridze, Maisuradze, Dobrovolski, Gecadze (74. Kavtaradze) - Mikaberidze - Tatanašvili (61. Sicharulidze)

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít