Fotbalisté Viktorie Plzeň se mohou zase o něco příblížit základní skupině Ligy mistrů

Evropská liga a zase o něco větší šance na vysněnou základní skupinu Ligy mistrů - to vše si dnes mohou zajistit fotbalisté Viktorie Plzeň. Stačí jediné - zvládnout domácí odvetu třetího předkola Ligy mistrů proti estonskému šampionovi Nomme Kalju.

Úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů plzeňští fotbalisté zvádli

Úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů plzeňští fotbalisté zvádli | Zdroj: ČTK

Jen extra velká fotbalová smůla by mohla připravit Viktoriány o postup do další fáze boje o Ligu mistrů. Náskok 4:0 a vědomí herního rozdílu mezi oběma týmy dává tušit, že po devadesáti minutách se budou radovat domácí hráči.

Ti ovšem pochopitelně odmítají mluvit o tom, že už je definitivně rozhodnuto. Podle reprezentačního obránce Václava Procházky se estonský mistr nevzdá a bude bojovat alespoň o čestný výsledek.

00:00 / 00:00

Před odvetným zápasem Plzeň - Kalju

"Určitě mají šikovné hráče, mají i typy, kteří dokážou zjednodušit hru a ve vápně se poprat o balony. My se budeme snažit hrát tak, abychom Kalju do podobných situací nepustili."

Utkání začne v plzeňské Doosan Areně ve 20 hodin a 15 minut. Jako hlavní ho bude řídit švédský rozhodčí Stefan Johannesson. Toho provází pověst muže, který nemá rád penalty. V 56 zápasech jich odpískal jen sedm. Komplikací mohou být naopak pro Viktoriány žluté karty. Pokud přidá kapitán Pavel Horvát třetí do sbírky, bude v případném dalším zápase chybět.

Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít