Fotbalisté Viktorie Plzeň udolali Baník Ostrava

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v dohrávce 23. kola Gambrinus ligy na hřišti Baníku Ostrava 3:2. Domácí takřka vymazali tříbrankový náskok soupeře, na body ale nedosáhli.

Autor dvou branek Marián Čišovský (vpravo)

Autor dvou branek Marián Čišovský (vpravo) | Zdroj: ČTK

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 2:3 (0:2)

Domácí v prvním poločasu odehráli se Západočechy vyrovnanou partii. Hosté je ale vyučovali v efektivitě střelby. Ze tři střel totiž dvě skončili v brance Baníku. Už v 19. minutě využil výborné přihrávky Koláře stoper Čišovský, který si v pokutovém území počínal jako ostřílený kanonýr – 0:1.

Navíc se Čišovský zapojil ve 36.minutě zapojil do rychlého protiútoku. Přesprintoval společně s Petrželou celé hřiště, dostal přihrávku a s přehledem skóroval podruhé – 0:2.

Druhý poločas se ale Viktoria musel bránit náporu Baníku, který převzal iniciativu a dobýval branku hostů. Dlouho se ale nemohl prosadit. Naopak Západočeši využili rychlého protiútoku, kdy využili zaváhání Fantiše a Kolář dal, jak se později ukázalo, vítěznou branku – 0:3.

Baník ale inkasovaná branka nepoložila a zahájil mohutný finiš. V 82. Minutě napravil svou chybu ostravský záložník, který se dokázal prosadit střelou v pokutovém území – 1:3.

Navíc o dvě minuty později bylo na Bazalech ještě veseleji. Kukec si naskočil na centr a hlavou mířil přesně k tyči Pavlíkovi branky – 2:3.

V závěru si hosté už ale náskok pohlídali a v tabulce se přiblížili Spartě na čtyři body a vedoucímu Liberci na šest bodů.

Branky: 82. Fantiš, 84. Kukec - 19. a 36. Čišovský, 73. Kolář. Rozhodčí: Drábek - Košec, Makovička. ŽK: Adámik, Marek, Kukec - Petržela, Darida, Řezník, Pavlík. Diváci: 7234.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Marek - Vašenda, Droppa (76. Kraut) - Vrťo (58. Kukec), Greguš, Fantiš - Magera. Trenér: Látal.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (80. Řezník), Kolář, Pilař (85. Wágner) - Bakoš (70. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít