Fotbalisté Viktorie Plzeň v prvním zápase 2. předkola LM nezaváhali

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli na hřišti Pjuniku Jerevan 4:0 a vytvořili si pro domácí odvetu 2.předkola Ligy mistrů výbornou výchozí pozici.

Marek Bakoš za chvíli vstřelí třetí gól Plzně

Marek Bakoš za chvíli vstřelí třetí gól Plzně | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Pjunik Jerevan - Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)

Ráz utkání udaly už první minuty, ve kterých se Západočeši prezentovali kombinací po zemi,kterou soupeře přehrávali. Navíc už po sedmi minutách vedli. Kolář poslal míč do křídlena petrželu, ten nacentrovala a Bakoš se hlavou nemýlil – 0:1.

Slovenský útočník mohl ve 20. minutě zvýšit vedení hostů. Po přihrávce Koláře běžel sám na gólmana Jerevanu, ale jeho střela skončila jen na noze gólmana Izraeljana.

Ve 27. minutě zahrál rukou v pokutovém území Harojan a švédský sudí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil kapitán Viktorie Pavel Horváth a precizním kopem zvýšil vedení hostů – 0:2.

Netrvalo dlouho a sudí ukázala na značku pokutového kopu znovu. Tentokrát zahrál rukou stoper Čišovský. Provedení se chopil autor prvního plzeňského gólu Bakoš a ani on se nemýlil.

Ve druhém poločasu se už svěřenci trenéra Vrby do útočení tolik nehnali a spíše kontrolovali vývoj utkání. Přesto se dokázali střelecky prosadit, když se v 73.minutě prosadil hlavou po centru Horvátha Daniel Kolář.

Plzeň pak přečkala jedinou šanci Jerevanu, když v 80. minutě přistála rána Minasjanova na tyči Pavlíkovi branky. Pak už zbývalo jen slavit čtyřgólovou výhru a dobrou pozici pro domácí odvetu.

Branky: 7. a 40. z pen. Bakoš, 28. Horváth z pen., 72. Kolář. Rozhodčí: Lerjeus - Wärnmark, Hallberg (všichni Švéd.). ŽK: H. Hovhannisjan, Edigarjan, Manojan (všichni Pjunik). Diváci: 4000.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Edigarjan, Juspašjan - Alexanjan (46. Manojan), Malakjan, K. Hovhannisjan (45. Gagik Pogosjan), Voskanjan - Gukas Pogosjan (64. D. Minasjan), H. Hovhannisjan. Trenér: V. Minasjan.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň (70. Ševinský), Jiráček - Petržela (83. Fillo), Trapp, Horváth, Kolář, Pilař (73. Ďuriš) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít