Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli Ondrášovka cup

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve finále poháru Českomoravského fotbalového svazu Ondrášovka cupu FK Baumit Jablonec 2:1. Plzeň v příští sezóně vstoupí do třetího předkola Evropské ligy

Finálový souboj Jablonce s Plzní

Finálový souboj Jablonce s Plzní | Zdroj: ČTK

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Na Letné se hrál od úvodu velice svižný fotbal a pomohla tomu velice rychlá branka, kterou dali hráči Viktorie Plzeň. Už ve 2.minutě poslal míč za obranu jablonce Rezek a Petržela si nemýlil.

Viktoria nástupem poněkud zaskočila svěřence trenéra Komňackého a trvalo dalších dvacet minut než vyrovnali hru a dalších čtyřicet než vyrovnali i skóre. To se k odraženému míči po Eliášově střele dostal David Lafata a pohodlně skóroval.

Oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu a útoky se valily od jedné branky před druhou. Blízko brance byl opět Lafata, na druhé straně mohl skórovat Petržela a po něm i Rezek. V 70.minutě si na centr Rezka naskočil Bytroň a rozhodl o vítězství Plzně v domácím poháru a postupu do třetího kola Evropské ligy.

Branky: 60. Lafata - 2. Petržela, 68. Bystroň. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Mencl. ŽK: Pavlík, Eliáš, Lafata, Zábojník - Rada, Limberský, Kolář. Diváci. 8233.

Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím, Loučka, Eliáš (75. Vošahlík), Kovařík - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Rada - Petržela (89. Rýdel), Horváth, Kolář (90. Ševinský), Rezek - Střihavka (83. Bakoš). Trenér: Vrba.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít