Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v EL nad Coimbrou 3:1

V prvním letošním zápasu ve skupině Evropské ligy přivítala Viktoria Plzeň Coimbru - vítěze portugalského poháru z loňského roku. První poločas hráli domácí velmi aktivně, ale z gólu se jako první radovali hosté a Coimbra tak po pětačtyřiceti minutách vedla 1:0. Druhá půle ale byla pro domácí mnohem šťastnější, vstřelili tři branky a vyhráli 3:1.

Václav Procházka z Plzně (vpravo) v souboji s Rodrigem Galem z Coimbry

Václav Procházka z Plzně (vpravo) v souboji s Rodrigem Galem z Coimbry | Zdroj: ČTK

Hráči domácí Plzně vstoupili do utkání velmi dobře a v šesté minutě se do šance dostal Hora. Tomu se ale nepovedlo rychle zpracovat míč a jeho střelu stačil zblokovat jeden z portugalských obránců.

Necelé dvě minuty poté se na brankáře Ricarda řítil Rajtoral, ale gólman Coimbry dokázal jeho střelu vyrazit nad branku.

Postupem času se začali osmělovat hosté, ale jejich výpady nebyly nebezpečné. Až přišla 19. minuta, kdy dostal Eduardo přesný pas na malé vápno, gólman Kováčik trochu zaspal na brankové čáře a Portugalci se radovali z vedoucího gólu.

Ten vyprovokoval domácí k ještě větší aktivitě a ve 22. minutě zamířil do břevna branky Portugalců Procházka. Do šaten se ale šlo k nelibosti domácích fanoušků za stavu 0:1 v neprospěch Plzně.

Do druhé půle opět nastoupili velmi aktivně domácí, ale narozdíl od úvodu prvního poločasu se hráči Plzně prosadili i gólově. Ve 46. minutě se šťastně prosadil Horváth a jedenáct minut poté skóre zápasu otočil plzeňský Ďuriš.

Domácí byli jasně lepší a v 81. minutě pojistil vítězství fotbalistů Plzně Rajtoral. Necelých jedenáct tisíc diváků ve Štruncových sadech se tedy mohlo po závěrečném hvizdu rozhodčího radovat z vítězství nad portugalským soupeřem 3:1.