Fotbalisté Viktorie Žižkov nedostali licenci pro druhou ligu

Fotbalisté Viktorie Žižkov nedostali licenci pro účast ve druhé lize, a v nadcházejícím ročníku tak budou hrát maximálně Českou fotbalovou ligu, třetí nejvyšší domácí soutěž. Čtvrtý celek uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy o tom informoval na svých stránkách. Místo Žižkova obsadí jeden z předních celků třetí ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktoria Žižkov se v právě skončené sezoně potýkala s finančními problémy | Foto: Vojtěch Man

„Viktoria nedostala licenci od komise, která je první instancí. Měla právo odvolání k licenčnímu tribunálu, ten se sešel včera, potvrdil rozhodnutí komise a licenci neudělil. Je to definitivní rozhodnutí a FK Viktoria Žižkov nemá právo startu v profesionálních soutěžích,“ potvrdil licenční manažeř Fotbalové asociace Stanislav Rýznar.

Důvodem jsou finance. Klub dluží i majiteli stadionu, Praze 3. „Od minulého roku klub nad milion korun, zároveň užívá stadion bez nájemní smlouvy, která vypršela v září 2014. Klub byl dvakrát vyzván dopisem k vyklizení stadionu,“ říká Alexander Bellu z ODS, místostarosta Prahy 3.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osud Viktorie Žižkov i stadionu zajímal reportéra ČRo Františka Kunu

Viktoria tedy stadion využívá, ale smlouvu nemá. Výpověď dát v době, kdy není podepsaná žádná smlouva, logicky nejde. Že Viktoria dluží se ví dlouho, že nedostala licenci na druhou ligu je naopak čerstvá informace.

Zástupci Viktorie se Českému rozhlasu odmítli vyjádřit s odkazem na vyjádření na webových stránkách. „Bude na rozhodnutí majitele, který je v současné době v zahraničí, a vedení klubu, do které soutěže se FK Viktoria Žižkov přihlásí pro příští soutěžní ročník,“ píše se v něm.

Tým z Prahy 3 tak může v příští sezoně hrát nejvýše třetí ligu. Otázkou ale je, kde, a kdo bude hrát na Žižkově, když se obě strany nedohodnou.

„Příští pondělí půjde materiál záměru o dlouhodobém pronájmu. Od té chvíle nabídneme stadion ostatním fotbalovým klubům. Moje představa je, že by na stadionu mohly hrát i dva kluby, jako je tomu v zahraničí, kde kluby hrají i na úrovni Ligy mistrů na stejném stadionu,“ nabízí řešení Alexander Bellu, místostarosta Prahy 3.

Žižkov by tak mohl mít takové své San Siro, respektive stadion Giuzepe Meaza, které mají v italském Miláně Inter a AC. Nyní ale bude důležité zjistit, kdo by na tradičním prvoligovém stadionu chtěl hrát.

Stadion Viktorie Žižkov | Foto: Vojtěch Man

Jan Kaliba, František Kuna, Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme