Fotbalisté Viktorie Žižkov udolali pražskou Duklu 1:0

Více než dva roky čekali fotbalisté Viktorie Žižkov na body v první lize. Dnes jejich čekání skončilo vítězstvím nad Duklou Praha 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v pětatřicáté minutě utkání Ilija Nestorovski.

Fotbalisté Žižkova se radují ze vstřeleného gólu

Fotbalisté Žižkova se radují ze vstřeleného gólu | Zdroj: ČTK

V úvodu zápasu ale měla převahu hostující Dukla. Ve velké šanci se ocitnul Pázler, kterého vysunul za obranu Berger, jenomže domácí gólman Vaclík jeho šanci pohotově zmařil. Vzápětí se do dobré pozice dostal sám Berger, ani on ale nebyl proti Vaclíkovi úspěšný.

Poté se ke slovu dostali i domácí a při šanci Macha mohla Dukla jen děkovat brankáři Radovi, který proti jeho střele postavil svoji nohu, a míč šel mimo bránu.

O deset minut později byl ale hostující gólman krátký na Nestorovskeho, který tečoval přesně do šibenice střílený centr Bartla.

Krátce po začátku druhé půle utkání mohl na rozdíl dvou branek zvýšit Vrzal, jenomže mířil vysoko nad. Celý druhý poločas měla Dukla znovu navrch, další šance se ale neujaly.

Žižkov bodoval poprvé po šesti ligových zápasech, Dukla naopak našla po devíti soutěžních duelech přemožitele.

3. kolo první fotbalové ligy:

FK Viktoria Žižkov - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 35. Nestorovski. Rozhodčí: K. Hrubeš - Ubias, Košec. Žluté karty: Nestorovski, Bartl - Berger, Vrzal, Mikula. Diváci: 4081.

Žižkov: Vaclík - Bartl (78. Folprecht), Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Súkenník, Šťastný (72. Schut), Mach - Kalod, Nestorovski (82. Bodeček).

Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík (81. Jirouš) - Malý (64. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger, Markovič, Pázler (57. Vrzal).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít